Jesteś jeszcze przed złożeniem PITu? A może już masz to za sobą – ta informacja przyda Ci się w przyszłym roku. Oto podsumowanie działań, które były możliwe m.in. dzięki przekazaniu – przez takie osoby jak Ty – tzw. 1%. Absolutnie każda złotówka ma znaczenie i jest wykorzystywana uważnie i dobrze.
Radość, wdzięczność, współczucie, czułość, gniew, entuzjazm – te i inne uczucia były udziałem ponad 2000 dziewczyn*, nastolatek*, kobiet* i osób trans, niebinarnych, oraz sojuszników i sojuszniczek, które uczestniczyły w warsztatach, spotkaniach, projekcjach, wycieczkach, dyskusjach w Autonomii i Dziewczyńskim Centrum Mocy. 2020 rok – także dla Autonomii – był wielkim wyzwaniem. Dokładamy jednak wszelkich starań, by móc działać i realizować naszą misję: by każda dziewczynka* i kobieta* była bezpieczna i odważna, mogła decydować o sobie, mogła się rozwijać i razem z innymi wpływać na kształt świata.
Uczestniczki warsztatów Silniejsze i bezpieczniejsze – z niepełnosprawnością wzroku:
Co było dla Ciebie najbardziej przydatne, wartościowe?
Osoby uczestniczące w projekcie „Queer and strong”
Osoby uczestniczące w projekcie „Dziewczyńska Kawiarenka Naprawcza”
Lato Dziewczyńskiej Mocy
Współtworzyłyśmy każde spotkanie, dając sobie przestrzeń na poważne rozmowy, wspólne tworzenie oraz na śmiech i zabawę. Dziewczyny dzięki spotkaniom poczuły, że są częścią grupy i teraz nie czują się same. A w tej grupie czuły „luz”, „tolerancję”, dzięki spotkaniom poczuły się też silne, poczuły się lepiej z samymi sobą, mniej skrępowane, zainspirowane. Uczestniczki, stwierdziły też, że teraz mogą i nie boją się krzyknąć czy wyrazić swoje zdanie.
Działania „na żywo”:
Online:
Nasz lokal – po dokupieniu rampy podjazdowej – jest w pełni dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach – z tego co wiemy, to pierwsze takie feministyczno-queerowe miejsce w Polsce
Inne – nowe zasoby materialne?:
Dla zespołu (bo oczywiście – to co zrealizowałyśmy wymagało olbrzymiej energii, czasu, zaangażowania, kompetencji i in.)
W oparciu o badanie potrzeb zorganizowałyśmy zajęcia z angielskiego, szkolenie dot. dostępności zajęć online dla osób z niepełnosprawnością słuchu i wzroku, były też zajęcia regeneracyjne i wzmacniające odporność na seksizm i homofobię. Sporo korzystałyśmy z superwizji, która w wielu sytuacjach bardzo nam pomogła. Miałyśmy jogę online i masaże w realu?.
Wsparły nas: program Erasmus Plus, Dyrekcja Generalna „Justice and Consumers” Komisji Europejskiej, Fundusz Feministyczny, Fundusz Solidarnościowy Fundacji Batorego, Era Fund NDI, Ashoka i Veolia, COCOF, BNP Paribas, Goethe Institut – Krakau, Frauenanstiftung, Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa i wiele osób prywatnych.
Każda osoba jest dla nas ważna!
Jeśli chcesz jeszcze o coś dopytać przed podjęciem decyzji: skontaktuj się z nami mailowo (fundacja@autonomia.org.pl) lub telefonicznie (515 476659).
Pozdrawiamy i z góry dziękujemy:
Agata, Dominika, Ewa, Larysa, Marta, Olga, Patrycja, Paulina i wiele innych.
WenDo — це комплексний підхід, на меті якого є надання жінкам* і дівчатам* впевненості у собі, протистояти та стримувати приховані … Czytaj dalej „Warsztat WenDo Bielsko Biała”
Запрошуємо тебе на серію вебінарів з трудового права в Польщі, спеціально для українських жінок. Ці зустрічі допоможуть краще зрозуміти твої … Czytaj dalej „Цикл online-зустрічей на тему трудового права в Польщі”
We wrześniu 2024 roku zapraszamy kobiety* do udziału w warsztatach WenDo, które odbędą się w różnych miastach. WenDo to unikalna … Czytaj dalej „Zapraszamy na warsztaty WenDo we wrześniu/Запрошуємо на WenDo у вересні!”
You can now apply for History Unit’s upcoming workshop in Germany n-ost, Fundacja Autonomia, and Human Constanta launch an open … Czytaj dalej „Open Call: Workshop in Germany about Journalistic Approaches to Queer History”