EN | audio
Oświadczenie o dostępności

Dostępność architektoniczna

Siedziba fundacji mieści się na osiedlu Centrum C 9 w dzielnicy Nowa Huta. Wejście do budynku znajduje się od strony chodnika od ul. Gen. Władysława Andersa. 

Przed wejściem znajdują się dwa schody, fundacja dysponuje rampą dla wózków. Do środka siedziby prowadzi para szklanych drzwi. 

Przed budynkiem wyznaczono miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń możesz wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W razie potrzeby poproś nas o miskę z wodą dla swojego psa. Jeśli okaże się, że udział w wydarzeniach organizowanych przez fundację zadeklarowały zarówno osoby z psem asystującym oraz z poważną alergią, decyzja nad rozwiązaniem problemu będzie podejmowana indywidualnie i wspólnie z zainteresowanymi osobami.

Toaleta znajduje się w głębi lokalu, po prawej stronie od wejścia. Jest przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Na poziomie parteru nie ma progów ani innych barier architektonicznych utrudniających poruszanie się. W siedzibie znajdują się sofy i krzesła z oparciem, na których można usiąść. 

Dostępność spotkań

Staramy się, by spotkania organizowane przez fundację Autonomia – zarówno te online, jak i offline – były dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zespół fundacji nieustannie podnosi swoje kwalifikacje w tym zakresie.

Wśród trenerek fundacji znajduje się osoba posługująca się PJM. Zespół tworzą zarówno osoby z niepełnosprawnościami, jak i bez niepełnosprawności.

Organizowane przez nas spotkania i wydarzenia odbywają się w przestrzeniach bez barier architektonicznych. Współpracujemy z tłumaczkami PJM, a nagrania z naszych spotkań uzupełniane są o transkrypcję i audiodeskrypcję. Jesteśmy coraz bardziej świadome kolizji rozwiązań, które podczas gdy dla jednych osób zwiększają dostępność, dla innych stanowią dodatkową barierę.

Informacje dodatkowe

Jesteśmy otwarte na Twoje potrzeby, sugestie i pomysły. 
Zgłoś je pod adres: fundacja@autonomia.org.pl
tel./SMS: 515 476 659

 

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Cicha 7/1
43-300 Bielsko-Biała

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784

 

Regulamin wpłat 


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Click to listen highlighted text!