Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter Autonomii!

Klikając poniższy przycisk,
wyrażam zgodę na zapisy polityki prywatności.

EN | audio
Ludzie

Ludzie w Autonomii to przede wszystkim dziewczyny i kobiety oraz kilku mężczyzn, których energia, zaangażowanie, zdolności, wiedza, umiejętności, kontakty tworzą to czym jest Fundacja.

Fundacja Autonomia została ustanowiona przez dwie fundatorki: Monikę Serkowską i Agatę Teutsch.

 

 

W zarządzie Autonomii są obecnie Agata Teutsch (prezeska), Joanna Burzydło, Marta Kubisiak oraz Justyna Warczakoska.

 

Radę Fundacji tworzą Karolina Ulbrych jako przewodnicząca oraz Berenika Błaszak, Katarzyna Żeglicka i Linda Czerner  – członkinie.

 

Za bieżącą działalność odpowiadają: zarząd w składzie Joanna Burzydło, Marta Kubisiak, Agata Teutsch, Justyna Warczakoska oraz Aneta Kurek.

 

Zespół zaangażowany w realizację poszczególnych wydarzeń, kampanii, projektów i innych inicjatyw to poza ww. m.in.: Gośka Adamczyk, Ewa Adamska, Berenika Błaszak, Linda Czerner, Weronika Janica, Dorota Kocurek, Magdalena Koperska, Agnieszka Król, Marta Lenartowicz, Patrycja Mańka, Magda Popławska, Magda Stoch, Karolina Ulbrych, Olga Weber, Ola Worek – Skupień, Joanna Zimmermann, Katarzyna Żeglicka, Paulina Guzik i wiele innych osób.

 

Działamy przede  wszystkim w oparciu o zaangażowanie obywatelskie i społeczne.

 

Przez 11 lat działalności Autonomię współtworzyły także między innymi takie osoby, jak: Agnieszka Biela, Paulina Chodoń, Marcin Dziurok, Marzena Kocurek, Magda Korona, Agnieszka Król, Daria Lisowska, Aga Molińska, Zofia Noworól, Monika Serkowska, Natalia Siekiera, Ewa Stoecker, Paulina Szydłowska, Klaudia Waryszak – Lubaś, Magda Wnukowicz, a także kilkaset osób współpracujących z nami w ramach kampanii społecznych i projektów w swoich społecznościach lokalnych.

 

 

ludzie
Agata Teutsch
członkini Zarządu (prezeska)

W fundacji odpowiada przede wszystkim za strategiczne i bieżące  zarządzanie oraz działania merytoryczne (edukacja, rzecznictwo, empowerment), wspiera fundraising i komunikację. Aktywistka, certyfikowana trenerka empowermentowa, WenDo i antydyskryminacyjna, superwizorka, ekspertka. Koncentruje się na wzmacnianiu siły, odwagi, samodzielności myślenia i solidarności kobiet i dziewczynek oraz chłopców i mężczyzn – by miały i mieli moc do wyzwalania się oraz narzędzia do przeciwstawiania się manipulacjom, przemocy i dyskryminacji.

ludzie
Marta Kubisiak
członkini Zarządu

Związana z Autonomią od kilku lat, uczestniczyła w projekcie “STOP Seksistowskiej mowie nienawiści” i w powstawaniu Dziewczyńskiego Centrum Mocy, kiedy było jeszcze zalążkiem pomysłu. Z wykształcenia psycholożka, z zawodu i zamiłowania interwentka kryzysowa, od czasu do czasu trenerka. W wolnym czasie pisze i podróżuje.

ludzie
Joanna Burzydło
członkini Zarządu

W Autonomii organizuje i prowadzi warsztaty rowerowe dla kobiet, dziewczyn w Dziewczyńskim Centrum Mocy. Koncentruje się na wzmacnianiu pozycji i znaczenia kobiet uprawiających sport oraz na szerzeniu idei równości i dostępności w sporcie. Przez kilka lat związana  z Krakowskim Klubem Sportowym KKS Krakersy, którego misją było tworzenie bezpiecznej przestrzeni do uprawiania sportu dla osób ze społeczności LGBTQ+. Była zawodniczka KS Cracovia 1906 Hokej
Kobiet.  Absolwentka XX Szkoły Trenerów organizowanej przez Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, prowadzi warsztaty z obszaru edukacji antydyskryminacyjnej i kompetencji miękkich.

ludzie
Karolina Ulbrych
przewodnicząca Rady Fundacji

Przewodniczy Radzie fundacji Autonomia.Trenerka, edukatorka, motywatorka. Z wykształcenia psycholożka, z zamiłowania streetworkerka. Osoba lubiąca wyzwania, przestrzeń i aktywny tryb życia. Od wielu lat związana ze środowiskiem ngo. Działająca w obszarze przestrzeni antydyskryminacyjnej, feministycznej, prozwierzęcej, anarchistycznej i queerującej.

ludzie
Berenika Błaszak
członkini Rady Fundacji
ludzie
Katarzyna Żeglicka
członkini Rady Fundacji i zespołu trenerskiego

Współzałożycielka pierwszego feministycznego stowarzyszenia kobiet z niepełnosprawnościami – Strefa Wenus z Milo.Feministka i aktywistka na rzecz praw kobiet z niepełnosprawnościami. Z zamiłowania trenerka WenDo i początkująca per-formerka. [zdjęcie – Krzysztof Bożek]

ludzie
Katarzyna Kotula
specjalistka ds. organizacji działań edukacyjnych

Choć z wykształcenia jest nauczycielką historii, salę lekcyjną postanowiła zamienić na przestrzeń muzealną. W latach 2015-2020 współpracowała z Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie, Centropą oraz Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, gdzie pracowała jako edukatorka. W swojej pracy starała się łączyć edukację historyczną z edukacją na rzecz praw człowieka. Do Zespołu Autonomii dołączyła w maju 2020 roku. Odpowiada za organizację wydarzeń edukacyjnych, w tym warsztatów prowadzonych w ramach trwających projektów.

ludzie
Paulina Sobczyk
specjalistka ds. komunikacji zewnętrznej i promocji

Paulina z wykształcenia jest antropolożką i menadżerką kultury. Współpracowała z wieloma organizacjami pozarządowymi, instytucjami publicznymi, festiwalami i wydarzeniami o profilu kulturalnym, w których zajmowała się koordynacją, redakcją, PR-em i promocją. Od 2015 roku jest jedną z fundatorek i członkinią zarządu Fundacji Nośna, która działa na pograniczu sztuki zaangażowanej społecznie i praw człowieka. W Autonomii, od maja 2020 roku, zajmuje się komunikacją zewnętrzną i promocją.

ludzie
Larysa Michalska
specjalistka ds. obsługi administracyjnej i finansowej

Larysa Michalska, ślązaczka, z wykształcenia religioznawczyni i judaistka, od siedmiu lat związana z organizacjami pozarządowymi działającymi na polu kultury, edukacji oraz podejmującymi ważne tematy społeczne. Doświadczona koordynatorka i edukatorka, realizowała wiele projektów we współpracy z Muzeum Górnośląskim, Żydowskim Muzeum Galicja, a obecnie współpracuje także z kolektywem FestivALT. Zespół Autonomii wspiera od lipca 2020, jako specjalistka ds. obsługi administracyjnej i finansowej.

ludzie
Katarzyna Hromek
Facylitatorka Dziewczyńskiego Centrum Mocy

W Autonomii zajmuje się organizacją zajęć dla dziewczyn i dziewczynek w Dziewczyńskim Centrum Mocy. Przejechała ponad 50 000 km autostopem, uwielbia podróżować. W wolnym czasie wspina się w skałach i w górach, bardzo ważne jest dla niej działanie na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Na co dzień weganka i zaangażowana społecznie aktywistka, członkini zarządu fundacji Niech Żyją! Przez 7 lat pracowała w ZHP jako drużynowa i członkini komendy szczepu oraz hufca w Hufcu ZHP Krzeszowice. Studiowała animację społeczno-kulturową. Lubi wyrażać się twórczo, malować, rysować i współpracować z innymi osobami.

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Konrada Wallenroda 55/75
30-867 Kraków

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Kliknij, aby odczytać.