Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter Autonomii!

Klikając poniższy przycisk,
wyrażam zgodę na zapisy polityki prywatności.

EN | audio
Ludzie

Ludzie w Autonomii to przede wszystkim dziewczyny i kobiety oraz kilku mężczyzn, których energia, zaangażowanie, zdolności, wiedza, umiejętności, kontakty tworzą to czym jest Fundacja.

Autonomia została ustanowiona przez dwie fundatorki: Monikę Serkowską i Agatę Teutsch.


W zarządzie Autonomii są obecnie Agata Teutsch (prezeska) i Ewa Rutkowska (członkini)
Radę Fundacji tworzą Dominika Dzido (przewodnicząca) i Olga Łaniewska (członkini).


Osoby aktualnie zaangażowane w realizację poszczególnych projektów, wydarzeń, kampanii i innych inicjatyw to m.in. : Alina Kula, Agata Teutsch, Dasha Churko, Dominika Dzido, Ewa Rutkowska, Ewgenija Jankowska, Kaja Potocka, Nastia Usava, Nasta Bazar, Olga Łaniewska, Agnieszka Zarzycka i wiele innych osób, angażujących się incydentalnie.


Wewnętrzna Polityka antydyskryminacyjna i antymobbingowa oraz Procedura rozwiązywania konfliktów i uchwała w sprawie powołania Pełnomocniczki ds przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi.


Działamy przede wszystkim w oparciu o zaangażowanie obywatelskie i społeczne.Przez 11 lat działalności Autonomię współtworzyły także między innymi takie osoby, jak: Ola Worek-Skupień, Martyna Markiewicz, Agnieszka Kozakoszczak, Barbara Moś, Dominika Bremer, Daria Gosek – Popiołek, Ania Książek, Anna Bednarczyk, Olga Hryckowian, Beata Kozak, Severine Felenczak, Aleksandra Czyżewska – Felczak, Iza Pisarek, Monika Kaczmarek, Larysa Michalska, Ewa Gałka, Ewa Pasternak-Kapera, Katarzyna Sekutowicz, Agata Stafiej – Bartosik, Magda Stoch, Gośka Adamczyk, Ewa Adamska, Agnieszka Biela, Barbara Bielawska, Berenika Błaszak, Joanna Burzydło, Paulina Chodoń, Linda Czerner, Ida Daszczyńska, Marcin Dziurok, Maria Fus, Katarzyna Gawdzik, Ika Graboń, Paulina Guzik, Katarzyna Hromek, Weronika Janica, Małgorzata Jonczy-Adamska, Dorota Kocurek, Marzena Kocurek, Magdalena Koperska, Magda Korona, Katarzyna Kotula, Marta Kubisiak, Agata Kułanowska, Justyna Krawczyk, Agnieszka Król, Aneta Kurek, Marta Lenartowicz, Daria Lisowska, Ola Migalska, Aga Molińska, Zofia Noworól, Magda Popławska, Monika Serkowska, Natalia Siekiera, Paulina Sobczyk, Ewa Stoecker, Dominika Struzik, Paulina Szydłowska, Karolina Szymura, Klaudia Waryszak-Lubaś, Olga Weber, Karolina Ulbrych, Justyna Warczakoska, Agnieszka Wać, Magda Wnukowicz, Ewa Wojtowicz, Ania Wyjatek, Joanna Zimmermann, Katarzyna Żeglicka, a także kilkaset osób współpracujących z nami w ramach kampanii społecznych i projektów w swoich społecznościach lokalnych.

ludzie
Alina Kula
koordynatorka projektu "Silne, odważne i solidarne Dziewczyny* się bronią" i Dziewczyńskie Centrum Mocy on Tour

Specjalistka ds. przemocy w rodzinie, feministka, trenerka WenDo – metody przeciwdziałania przemocy, asertywności i samoobrony dla kobiet. Organizatorka rockowych, empowermentowych obozów dla dziewczyn i kobiet. Fundatorka Fundacji Pozytywnych Zmian.

ludzie
Agata Teutsch
dyrektorka programowa fundacji, członkini Zarządu (prezeska)

W fundacji odpowiada przede wszystkim za strategiczne i bieżące  zarządzanie oraz działania merytoryczne (edukacja, rzecznictwo, empowerment), wspiera fundraising i komunikację. Aktywistka, certyfikowana trenerka empowermentowa, WenDo i antydyskryminacyjna, superwizorka, ekspertka. Koncentruje się na wzmacnianiu siły, odwagi, samodzielności myślenia i solidarności kobiet i dziewczynek oraz chłopców i mężczyzn – by miały i mieli moc do wyzwalania się oraz narzędzia do przeciwstawiania się manipulacjom, przemocy i dyskryminacji.

ludzie
Dominika Dzido
Przewodnicząca Rady Fundacji

Z wykształcenia antropolożka kultury, od kilkunastu lat związana z sektorem organizacji pozarządowych, posiada doświadczenie w koordynacji projektów, fundraisingu, zarządzaniu finansowym w organizacji, a także ocenie wniosków w kilku różnych programach grantowych. W wolnym czasie praktykuje jogę, angażuje się w feministyczne i prozwierzęce przedsięwzięcia.

ludzie
Ewa Rutkowska
członkini zarządu Fundacji

Nauczycielka filozofii, trenerka WenDo i przeciwprzemocowa oraz współpracowniczka feministycznych organizacji pozarządowych. Lubi pracować z ludźmi, wymiana myśli, argumentów, idei daje jej napęd życiowy.

ludzie
Ewgenija Jankowska
dyrektorka ds. finansowych
ludzie
Nina Gajewskaja/Нина Гаевская
asystentka Programu Wschodniego Autonomii w Ukrainie

Uczestniczka Akademii Treningu WenDo 2. Facylitatorka, trenerka w zakresie zarządzania projektami, komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej w pracy organizacji. Kierowniczka projektów od ponad 15 lat w organizacjach pozarządowych i biznesie. Ekspertka w pracy z dziećmi i młodzieżą, ma 10 letnie doświadczenie w obozach dziecięcych, a także w pracy z patrolami harcerskimi.

ludzie
Nastia Usava/Настя Усова
gospodyni Solidarnościowego Centrum Feministycznego
ludzie
Olga Łaniewska
dyrektorka programu wschodniego, członkini Rady Fundacji

Feministka, trenerka WenDo i antydyskryminacyjna, współpracowniczka organizacji feministycznych w Polsce i w Białorusi. Z wykształcenia filolożka, od wielu lat uczy języka polskiego obcokrajowców, z pasji tłumaczka z języka rosyjskiego. Przez ostatnie kilka lat mieszkała w białoruskim Mińsku i walczy o prawa kobiet w Białorusi.

ludzie
Kaja Potocka
specjalistka ds. komunikacji w projekcie DCM on Tour

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Konrada Wallenroda 55/75
30-867 Kraków

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Treść | Menu | Przyciski
Click to listen highlighted text!