Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter Autonomii!

Klikając poniższy przycisk,
wyrażam zgodę na zapisy polityki prywatności.

EN | audio
Ludzie

Ludzie w Autonomii to przede wszystkim dziewczyny i kobiety oraz kilku mężczyzn, których energia, zaangażowanie, zdolności, wiedza, umiejętności, kontakty tworzą to czym jest Fundacja.

Fundacja Autonomia została ustanowiona przez dwie fundatorki: Monikę Serkowską i Agatę Teutsch.

 

 

W zarządzie Autonomii są obecnie Agata Teutsch (prezeska), Joanna Burzydło, Marta Kubisiak.

 

Radę Fundacji tworzą Karolina Ulbrych jako przewodnicząca oraz Berenika Błaszak, Katarzyna Żeglicka i Patrycja Mańka  – członkinie.

 

Zespół zaangażowany w realizację poszczególnych wydarzeń, kampanii, projektów i innych inicjatyw to poza osobami z Zarządu m.in.: Gośka Adamczyk, Ewa Adamska, Berenika Błaszak, Katarzyna Hromek, Olga Hryckowian, Weronika Janica, Małgorzata Jonczy – Adamska, Dorota Kocurek, Magdalena Koperska, Katarzyna Kotula, Agnieszka Król, Marta Lenartowicz, Patrycja Mańka, Larysa Michalska, Magda Popławska, Paulina Sobczyk, Magda Stoch, Karolina Ulbrych, Justyna Warczakoska , Olga Weber, Ola Worek – Skupień, Katarzyna Żeglicka,  i wiele innych osób, w tym trenerek współpracujących w ramach projektu No means no: Alina Kula, Destina Kuliś, Ewa Rutkowska, Olga Łaniewska, Katarzyna Żeglicka.

 

Działamy przede  wszystkim w oparciu o zaangażowanie obywatelskie i społeczne.

 

Przez 11 lat działalności Autonomię współtworzyły także między innymi takie osoby, jak: Agnieszka Biela, Paulina Chodoń, Linda Czerner, Ida Daszczyńska, Marcin Dziurok, Paulina Guzik, Marzena Kocurek, Magda Korona, Justyna Krawczyk, Agnieszka Król, Aneta Kurek, Daria Lisowska, Aga Molińska, Zofia Noworól, Monika Serkowska, Natalia Siekiera, Ewa Stoecker, Paulina Szydłowska, Klaudia Waryszak – Lubaś, Magda Wnukowicz, Joanna Zimmermann, a także kilkaset osób współpracujących z nami w ramach kampanii społecznych i projektów w swoich społecznościach lokalnych.

 

 

ludzie
Agata Teutsch
członkini Zarządu (prezeska)

W fundacji odpowiada przede wszystkim za strategiczne i bieżące  zarządzanie oraz działania merytoryczne (edukacja, rzecznictwo, empowerment), wspiera fundraising i komunikację. Aktywistka, certyfikowana trenerka empowermentowa, WenDo i antydyskryminacyjna, superwizorka, ekspertka. Koncentruje się na wzmacnianiu siły, odwagi, samodzielności myślenia i solidarności kobiet i dziewczynek oraz chłopców i mężczyzn – by miały i mieli moc do wyzwalania się oraz narzędzia do przeciwstawiania się manipulacjom, przemocy i dyskryminacji.

ludzie
Marta Kubisiak
członkini Zarządu

Związana z Autonomią od kilku lat, uczestniczyła w projekcie “STOP Seksistowskiej mowie nienawiści” i w powstawaniu Dziewczyńskiego Centrum Mocy, kiedy było jeszcze zalążkiem pomysłu. Z wykształcenia psycholożka, z zawodu i zamiłowania interwentka kryzysowa, od czasu do czasu trenerka. W wolnym czasie pisze i podróżuje.

ludzie
Joanna Burzydło
członkini Zarządu

W Autonomii organizuje i prowadzi warsztaty rowerowe dla kobiet, dziewczyn w Dziewczyńskim Centrum Mocy. Koncentruje się na wzmacnianiu pozycji i znaczenia kobiet uprawiających sport oraz na szerzeniu idei równości i dostępności w sporcie. Przez kilka lat związana  z Krakowskim Klubem Sportowym KKS Krakersy, którego misją było tworzenie bezpiecznej przestrzeni do uprawiania sportu dla osób ze społeczności LGBTQ+. Była zawodniczka KS Cracovia 1906 Hokej
Kobiet.  Absolwentka XX Szkoły Trenerów organizowanej przez Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, prowadzi warsztaty z obszaru edukacji antydyskryminacyjnej i kompetencji miękkich.

ludzie
Karolina Ulbrych
przewodnicząca Rady Fundacji

Przewodniczy Radzie fundacji Autonomia.Trenerka, edukatorka, motywatorka. Z wykształcenia psycholożka, z zamiłowania streetworkerka. Osoba lubiąca wyzwania, przestrzeń i aktywny tryb życia. Od wielu lat związana ze środowiskiem ngo. Działająca w obszarze przestrzeni antydyskryminacyjnej, feministycznej, prozwierzęcej, anarchistycznej i queerującej.

ludzie
Berenika Błaszak
członkini Rady Fundacji
ludzie
Katarzyna Żeglicka
członkini Rady Fundacji i zespołu trenerskiego

Współzałożycielka pierwszego feministycznego stowarzyszenia kobiet z niepełnosprawnościami – Strefa Wenus z Milo.Feministka i aktywistka na rzecz praw kobiet z niepełnosprawnościami. Z zamiłowania trenerka WenDo i początkująca per-formerka. [zdjęcie – Krzysztof Bożek]

ludzie
Katarzyna Kotula
specjalistka ds. organizacji działań edukacyjnych

Choć z wykształcenia jest nauczycielką historii, salę lekcyjną postanowiła zamienić na przestrzeń muzealną. W latach 2015-2020 współpracowała z Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie, Centropą oraz Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, gdzie pracowała jako edukatorka. W swojej pracy starała się łączyć edukację historyczną z edukacją na rzecz praw człowieka. Do Zespołu Autonomii dołączyła w maju 2020 roku. Odpowiada za organizację wydarzeń edukacyjnych, w tym warsztatów prowadzonych w ramach trwających projektów.

ludzie
Paulina Sobczyk
specjalistka ds. komunikacji zewnętrznej i promocji

Paulina z wykształcenia jest antropolożką i menadżerką kultury. Współpracowała z wieloma organizacjami pozarządowymi, instytucjami publicznymi, festiwalami i wydarzeniami o profilu kulturalnym, w których zajmowała się koordynacją, redakcją, PR-em i promocją. Od 2015 roku jest jedną z fundatorek i członkinią zarządu Fundacji Nośna, która działa na pograniczu sztuki zaangażowanej społecznie i praw człowieka. W Autonomii, od maja 2020 roku, zajmuje się komunikacją zewnętrzną i promocją.

ludzie
Larysa Michalska
specjalistka ds. obsługi administracyjnej i finansowej

Larysa Michalska, ślązaczka, z wykształcenia religioznawczyni i judaistka, od siedmiu lat związana z organizacjami pozarządowymi działającymi na polu kultury, edukacji oraz podejmującymi ważne tematy społeczne. Doświadczona koordynatorka i edukatorka, realizowała wiele projektów we współpracy z Muzeum Górnośląskim, Żydowskim Muzeum Galicja, a obecnie współpracuje także z kolektywem FestivALT. Zespół Autonomii wspiera od lipca 2020, jako specjalistka ds. obsługi administracyjnej i finansowej.

ludzie
Katarzyna Hromek
Facylitatorka Dziewczyńskiego Centrum Mocy

W Autonomii zajmuje się organizacją zajęć dla dziewczyn i dziewczynek w Dziewczyńskim Centrum Mocy. Przejechała ponad 50 000 km autostopem, uwielbia podróżować. W wolnym czasie wspina się w skałach i w górach, bardzo ważne jest dla niej działanie na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Na co dzień weganka i zaangażowana społecznie aktywistka, członkini zarządu fundacji Niech Żyją! Przez 7 lat pracowała w ZHP jako drużynowa i członkini komendy szczepu oraz hufca w Hufcu ZHP Krzeszowice. Studiowała animację społeczno-kulturową. Lubi wyrażać się twórczo, malować, rysować i współpracować z innymi osobami.

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Konrada Wallenroda 55/75
30-867 Kraków

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Kliknij, aby odczytać.