EN | audio
[prisna-google-website-translator]
Ludzie

Ludzie w Autonomii to przede wszystkim dziewczyny i kobiety oraz kilku mężczyzn, których energia, zaangażowanie, zdolności, wiedza, umiejętności, kontakty tworzą to czym jest Fundacja.

Autonomia została ustanowiona przez dwie fundatorki: Monikę Serkowską i Agatę Teutsch.


Zarząd  Autonomii:
Olga Łaniewska  – prezeska
Alina Kula – członkini.

Rada Fundacji
:
Dominika Dzido (przewodnicząca),
Pamela Bożek,
Kaja Potocka,
Volha Pukhouskaya.


Osoby aktualnie zaangażowane w realizację poszczególnych projektów, wydarzeń, kampanii i innych inicjatyw to m.in.: Alina Kula, Olga Łaniewska, Nastia Usava, Nastia Chmiel, Ekaterina Verezub, Nina Gajewskaja/ Нина Гаевская, Tatiana Kuleszowa, Justyna Okulicka-Dęboń, Dominika Dzido i wiele innych osób, angażujących się incydentalnie.


Wewnętrzna Polityka antydyskryminacyjna i antymobbingowa oraz Procedura rozwiązywania konfliktów i uchwała w sprawie powołania Pełnomocniczki ds przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi.


Działamy przede wszystkim w oparciu o zaangażowanie obywatelskie i społeczne. Przez 15 lat działalności Autonomię współtworzyły także między innymi takie osoby, jak: Ewgenija Jankowska, Patrycja Andrychowicz, Małgorzata Cetera-Bulka, Dasha Churko, Nasta Bazar, Ola Worek-Skupień, Martyna Markiewicz, Agnieszka Kozakoszczak, Barbara Moś, Dominika Bremer, Daria Gosek – Popiołek, Ania Książek, Anna Bednarczyk, Olga Hryckowian, Beata Kozak, Severine Felenczak, Aleksandra Czyżewska – Felczak, Iza Pisarek, Monika Kaczmarek, Larysa Michalska, Ewa Gałka, Ewa Pasternak-Kapera, Katarzyna Sekutowicz, Agata Stafiej – Bartosik, Magda Stoch, Gośka Adamczyk, Ewa Adamska, Agnieszka Biela, Barbara Bielawska, Berenika Błaszak, Joanna Burzydło, Paulina Chodoń, Linda Czerner, Ida Daszczyńska, Marcin Dziurok, Maria Fus, Katarzyna Gawdzik, Ika Graboń, Paulina Guzik, Katarzyna Hromek, Weronika Janica, Małgorzata Jonczy-Adamska, Dorota Kocurek, Marzena Kocurek, Magdalena Koperska, Magda Korona, Katarzyna Kotula, Marta Kubisiak, Agata Kułanowska, Justyna Krawczyk, Agnieszka Król, Aneta Kurek, Marta Lenartowicz, Daria Lisowska, Ola Migalska, Aga Molińska, Zofia Noworól, Magda Popławska, Monika Serkowska, Natalia Siekiera, Paulina Sobczyk, Ewa Stoecker, Dominika Struzik, Paulina Szydłowska, Karolina Szymura, Klaudia Waryszak-Lubaś, Olga Weber, Karolina Ulbrych, Justyna Warczakoska, Agnieszka Wać, Magda Wnukowicz, Ewa Wojtowicz, Ania Wyjatek, Joanna Zimmermann, Katarzyna Żeglicka, a także kilkaset osób współpracujących z nami w ramach kampanii społecznych i projektów w swoich społecznościach lokalnych.

ludzie
Olga Łaniewska
Prezeska Zarządu Fundacji, dyrektorka Programu Wschodniego

Feministka, certyfikowana trenerka WenDo i antydyskryminacyjna, trenerka w Akademii Treningu WenDo 2 dla osób polskojęzycznych i 3 dla osób ukrainojęzycznych. Współpracuję z białoruskimi i ukraińskimi feministycznymi organizacjami. Do momentu wymuszonej politycznej emigracji z Białorusi przez 5 lat mieszkała w białoruskim Mińsku i działała na rzecz zwalczania przemocy ze względu na płeć.

ludzie
Alina Kula
Członkini Zarządu Fundacji, koordynatorka projektu "Silne, odważne i solidarne Dziewczyny* się bronią" , "Dziewczyńskie Centrum Mocy on Tour" i "Solidarnościowe Centrum Feministyczne"

Feministka, absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie organizowanego przez Instytut Psychologii Zdrowia. Trenerka WenDo – metody przeciwdziałania przemocy, asertywności i samoobrony dla kobiet. Organizatorka rockowych, empowermentowych obozów dla dziewczyn i kobiet.

ludzie
Dominika Dzido
Przewodnicząca Rady Fundacji

Z wykształcenia antropolożka kultury, od kilkunastu lat związana z sektorem organizacji pozarządowych, posiada doświadczenie w koordynacji projektów, fundraisingu, zarządzaniu finansowym w organizacji, a także ocenie wniosków w kilku różnych programach grantowych. W wolnym czasie praktykuje jogę, angażuje się w feministyczne i prozwierzęce przedsięwzięcia.

ludzie
Olga Pukhouskaya (ona/jej)
Członkini Rady Autonomii

Feministka, filolożka, trenerka asertywności i samoobrony metodą WenDo, przewodniczka po Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Posiada ponad 15  lat doświadczenia pracy zarówno w środowisku biznesowym jak i w trzecim sektorze. Zajmuje się oceną i rozwojem liderek i liderów z różnych sektorów, prowadzi badania i warsztaty w aspekcie zmiany kultury organizacji, warsztaty dotyczące funkcjonowania i współpracy zespołów.

Od 10 lat ćwiczy sztuki walki i samoobronę, angażuje się, organizuje i prowadzi  treningi sportowe dla młodzieży, dla osób kobiecych i  queerowych.

Jest miłośniczka wszystkich gór i niektórych miast.

ludzie
Pamela Bożek
Członkini Rady Fundacji

Pamela Bożek – artystka i aktywistka, zajmuje się działaniami opiekuńczymi i wspólnotowymi, a także edukacją i współpracą na rzecz solidarności, dostępności i równości. Jako doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pracuje nad zbiorem etycznych strategii postartystycznych w obszarze wspierania osób z doświadczeniem uchodźczym w Polsce.

ludzie
Kaja Potocka
Członkini Rady Fundacji

Absolwentka Dzienikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Terapii Ogrodniczej na Uniwersytecie Rolniczym. Przez wiele lat zaangażowana w organizacje wydarzeń kulturalnych i muzycznych, badaczka urlopów menstruacyjnych, od 3 lat zaangażowana w działalność społeczną, związana m.in. z fundacją Akcja Menstruacja, fundacją Autonomia oraz fundacją Internationaler Bund Polska.

ludzie
Justyna Okulicka-Dęboń
Asystenta ds. administracyjno-finansowych w projekcie "Solidarnościowe Centrum Feministyczne"
ludzie
Liudmyla Kramnysta
Specjalistka pierwszego kontaktu dla osób doświadczających przemocy

Aktywistka z Ukrainy, która jako wolontariuszka obecnie wspiera osób z grup wrażliwych, w szczególności osoby z niepełnosprawnościami, które przyjechały z Ukrainy do Polski. Zajmuje się popularyzacją tematów związanych z niepełnosprawnościami oraz prawami człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem praw kobiet i osób z niepełnosprawnościami.

ludzie
Nastia Usava/Настя Усова
Menadżerka Solidarnościowego Centrum Feministycznego
ludzie
Ekaterina Verezub
Kierowniczka ds. komunikacji zewnętrznej w projekcie SCF
ludzie
Nina Gajewskaja/Нина Гаевская
Asystentka Programu Wschodniego Autonomii w Ukrainie

Uczestniczka Akademii Treningu WenDo 2. Facylitatorka, trenerka w zakresie zarządzania projektami, komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej w pracy organizacji. Kierowniczka projektów od ponad 15 lat w organizacjach pozarządowych i biznesie. Ekspertka w pracy z dziećmi i młodzieżą, ma 10 letnie doświadczenie w obozach dziecięcych, a także w pracy z patrolami harcerskimi.

ludzie
Nastia Chmiel
Asystentka ds. organizacji i logistyki ATW
ludzie
Tatiana Kuleszowa
Animatorka i organizatorka zajęć dla dzieci
ludzie
Agata Teutsch
Fundatorka Autonomii

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Cicha 7/1
43-300 Bielsko-Biała

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784

 

Regulamin wpłat 


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Translate »
Treść | Menu | Przyciski
Click to listen highlighted text!