Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter Autonomii!

Klikając poniższy przycisk,
wyrażam zgodę na zapisy polityki prywatności.

EN | audio
Ludzie

Ludzie w Autonomii to przede wszystkim dziewczyny i kobiety oraz kilku mężczyzn, których energia, zaangażowanie, zdolności, wiedza, umiejętności, kontakty tworzą to czym jest Fundacja.

Autonomia została ustanowiona przez dwie fundatorki: Monikę Serkowską i Agatę Teutsch.


W zarządzie Autonomii są obecnie Agata Teutsch (prezeska) i Marta Kubisiak.

Radę Fundacji tworzą Dominika Dzido, Olga Łaniewska, Ewa Rutkowska i Patrycja Mańka – członkinie.

Osoby zaangażowane w realizację poszczególnych wydarzeń, kampanii, projektów i innych inicjatyw to poza ww. osobami m.in. trenerki współpracujące w ramach projektu „No means no”: Alina Kula, Destina Kuliś, Ewa Rutkowska, Olga Łaniewska, a także inne osoby: Ola Migalska, Martyna Markiewicz, Ania Książek, Anna Bednarczyk, Olga Hryckowian, Agata Kułanowska, Larysa Michalska, Ewa Pasternak-Kapera, Katarzyna Sekutowicz, Paulina Sobczyk, Magda Stoch, Ola Worek-Skupień i wiele innych osób, angażujących się incydentalnie: Ewa Adamska, Maria Fus, Ika Graboń, Dorota Kocurek, Magdalena Koperska, Marta Lenartowicz, Dominika Struzik, Agnieszka Wać.

Działamy przede wszystkim w oparciu o zaangażowanie obywatelskie i społeczne.

 

Przez 11 lat działalności Autonomię współtworzyły także między innymi takie osoby, jak: Gośka Adamczyk, Agnieszka Biela, Barbara Bielawska, Berenika Błaszak, Joanna Burzydło, Paulina Chodoń, Linda Czerner, Ida Daszczyńska, Marcin Dziurok, Katarzyna Gawdzik, Paulina Guzik, Katarzyna Hromek, Weronika Janica, Małgorzata Jonczy-Adamska, Marzena Kocurek, Magda Korona, Katarzyna Kotula, Justyna Krawczyk, Agnieszka Król, Aneta Kurek, Daria Lisowska, Aga Molińska, Zofia Noworól, Magda Popławska, Monika Serkowska, Natalia Siekiera, Ewa Stoecker, Paulina Szydłowska, Karolina Szymura, Klaudia Waryszak-Lubaś, Olga Weber, Karolina Ulbrych, Justyna Warczakoska, Magda Wnukowicz, Ewa Wojtowicz, Ania Wyjatek, Joanna Zimmermann, Katarzyna Żeglicka, a także kilkaset osób współpracujących z nami w ramach kampanii społecznych i projektów w swoich społecznościach lokalnych.

 

ludzie
Agata Teutsch
członkini Zarządu (prezeska)

W fundacji odpowiada przede wszystkim za strategiczne i bieżące  zarządzanie oraz działania merytoryczne (edukacja, rzecznictwo, empowerment), wspiera fundraising i komunikację. Aktywistka, certyfikowana trenerka empowermentowa, WenDo i antydyskryminacyjna, superwizorka, ekspertka. Koncentruje się na wzmacnianiu siły, odwagi, samodzielności myślenia i solidarności kobiet i dziewczynek oraz chłopców i mężczyzn – by miały i mieli moc do wyzwalania się oraz narzędzia do przeciwstawiania się manipulacjom, przemocy i dyskryminacji.

ludzie
Marta Kubisiak
członkini Zarządu

Związana z Autonomią od kilku lat, uczestniczyła w projekcie “STOP Seksistowskiej mowie nienawiści” i w powstawaniu Dziewczyńskiego Centrum Mocy, kiedy było jeszcze zalążkiem pomysłu. Z wykształcenia psycholożka, z zawodu i zamiłowania interwentka kryzysowa, od czasu do czasu trenerka. W wolnym czasie pisze i podróżuje.

ludzie
Ewa Rutkowska
członkini Rady Fundacji

Nauczycielka filozofii, trenerka WenDo i przeciwprzemocowa oraz współpracowniczka feministycznych organizacji pozarządowych. Lubi pracować z ludźmi, wymiana myśli, argumentów, idei daje jej napęd życiowy.

ludzie
Dominika Dzido
członkini Rady Fundacji

Z wykształcenia antropolożka kultury, od kilkunastu lat związana z sektorem organizacji pozarządowych, posiada doświadczenie w koordynacji projektów, fundraisingu, zarządzaniu finansowym w organizacji, a także ocenie wniosków w kilku różnych programach grantowych. W wolnym czasie praktykuje jogę, angażuje się w feministyczne i prozwierzęce przedsięwzięcia.

ludzie
Olga Łaniewska
członkini Rady Fundacji

Feministka, trenerka WenDo i antydyskryminacyjna, współpracowniczka organizacji feministycznych w Polsce i w Białorusi. Z wykształcenia filolożka, od wielu lat uczy języka polskiego obcokrajowców, z pasji tłumaczka z języka rosyjskiego. Przez ostatnie kilka lat mieszka w białoruskim Mińsku i walczy o prawa kobiet w Białorusi.

ludzie
Patrycja Mańka
członkini Rady Fundacji

Z Autonomią związana od kilku lat: była facylitatorką w Dziewczyńskim Centrum Mocy i współtworzyła ramy jego funkcjonowania, współprowadziła Biwak Dziewczyńskiej Mocy, współorganizowała wystawę o consencie i in. Na codzień pracuje w placówce opiekuńczo-wychowawczej. Członkini Rady od sierpnia 2020.

ludzie
Alina Kula

Od 9 lat współtworzy Fundację Pozytywnych Zmian, koordynatorka projektów dot. przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć, specjalistka ds. przemocy w rodzinie. Trenerka WenDo – metody przeciwdziałania przemocy, asertywności i samoobrony dla kobiet. Organizatorka rockowych, empowermentowych obozów dla dziewczyn i kobiet.

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Konrada Wallenroda 55/75
30-867 Kraków

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Treść | Menu | Przyciski
Click to listen highlighted text!