Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter Autonomii!

  Klikając poniższy przycisk,
  wyrażam zgodę na zapisy polityki prywatności.

  EN | audio
  Strefa dziewczyńska

  Sporo osób, zanim skończy 18 lat, marzy “Jak będę duża, będę sama decydować o sobie! W końcu będę robić to, co chcę!”.  W Autonomii wiemy, że nie można czekać do 18tki by móc decydować o sobie, rozwijać poczucie mocy i sprawczości, budować świat, w którym równość, sprawiedliwość i różnorodność są doceniane. Moc kobiet zaczyna się od dziewczynek.

  Wzmacniamy dziewczynki, nastolatki i młode kobiety, by każda mogła odkrywać i rozwijać swoją moc i odwagę do bycia niezależną i wolną, solidarną i sprawiedliwą. Jedną z naszych idolek jest Malala Yousoufzai – najmłodsza laureatka Pokojowej Nagrody Nobla, która mówi “Nic nie zmieniło się w moim życiu [po zamachu] z wyjątkiem jednego: Zginęły słabość, strach i bezradność. Zrodziły się siła, moc i odwaga.” (…) “Był czas, kiedy działaczki prosiły mężczyzn, by walczyli o ich prawa. Tym razem zrobimy to same. Nie mówię mężczyznom, by przestali mówić o prawach kobiet, ale skupiam się na dziewczynkach i kobietach, by były niezależne w walce o siebie.”.

  Na zdjęciu pięć dziewczynek i osoba prowadząca siedzą wokół stołu, na którym porozkładane są materiały warsztatowe - kartki, mazaki.

  Aktualności w strefie dziewczyńskiej:

  Publikacje, które mogą Cię zainteresować:

  Bądź na bieżąco

  Fundacja Autonomia

  Os. Centrum C 9
  31-931 Kraków

  Adres korespondencyjny:
  ul. Konrada Wallenroda 55/75
  30-867 Kraków

  e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

  Tel.: +48 515 47 66 59

   

  NIP: 6792948461

  REGON: 120535410

  KRS: 0000286784


  projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

  Click to listen highlighted text!