EN | audio
Strefa dziewczyńska

Sporo osób, zanim skończy 18 lat, marzy “Jak będę duża, będę sama decydować o sobie! W końcu będę robić to, co chcę!”.  W Autonomii wiemy, że nie można czekać do 18tki by móc decydować o sobie, rozwijać poczucie mocy i sprawczości, budować świat, w którym równość, sprawiedliwość i różnorodność są doceniane. Moc kobiet zaczyna się od dziewczynek.

Wzmacniamy dziewczynki, nastolatki i młode kobiety, by każda mogła odkrywać i rozwijać swoją moc i odwagę do bycia niezależną i wolną, solidarną i sprawiedliwą. Jedną z naszych idolek jest Malala Yousoufzai – najmłodsza laureatka Pokojowej Nagrody Nobla, która mówi “Nic nie zmieniło się w moim życiu [po zamachu] z wyjątkiem jednego: Zginęły słabość, strach i bezradność. Zrodziły się siła, moc i odwaga.” (…) “Był czas, kiedy działaczki prosiły mężczyzn, by walczyli o ich prawa. Tym razem zrobimy to same. Nie mówię mężczyznom, by przestali mówić o prawach kobiet, ale skupiam się na dziewczynkach i kobietach, by były niezależne w walce o siebie.”.

Na zdjęciu pięć dziewczynek i osoba prowadząca siedzą wokół stołu, na którym porozkładane są materiały warsztatowe - kartki, mazaki.

Aktualności w strefie dziewczyńskiej:

Publikacje, które mogą Cię zainteresować:

Bądź na bieżąco

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Cicha 7/1
43-300 Bielsko-Biała

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784

 

Regulamin wpłat 


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Click to listen highlighted text!