Zapraszamy na kolejne spotkanie z polarniczką Dagą Bożek-Andryszczak już 27 listopada – warsztaty polarne dla nastolatek i kobiet!
Tematem kolejnego spotkania będą.. Warunki klimatyczne regionów podbiegunowych i radzenie sobie z trudnościami wynikającymi z pracy w terenie!
Zimowniczka, letniczka, polarniczka… język nadąża za rzeczywistością szybciej niż mentalność, ale praca kobiet w regionach podbiegunowych jest faktem niezaprzeczalnym, choć jeszcze kilkanaście lat temu regularne zimowania pań w polskich stacjach polarnych nie były oczywiste.
Co się z tym wiąże?
Szanse, zagrożenia, a może po prostu nowe płaszczyzny,
na których kobiety mogą współpracować z mężczyznami w zupełnie nowej formie? Rozwijać się zawodowo, szukać dla siebie nowych dróg i… sprawdzać się w innych warunkach klimatycznych, w których „ubranie na cebulkę” nabiera innego znaczenia, a makijaż wydaje się czymś nie na miejscu (a może właśnie wcale nie!).
Porozmawiamy o tym, przyjdźcie. 😉
Prowadząca:
*Daga Bożek*
Polarniczka, tłumaczka języka rosyjskiego, autorka książek Dom pod biegunem. Gorączka (ant)arktyczna, Ryszard Czajkowski. Podróżnik od zawsze. Uczestniczyła w 35. Wyprawie Polarnej IGF PAN do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie (2012-2013) i 40. Wyprawie Antarktycznej do Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego (2015-2016), w ramach których pracowała jako administratorka stacji i asystentka terenowa. Związana z edukacją; pracowała w projektach ogólnopolskim Eduscience i międzynarodowym EDU-ARCTIC prowadzonych przez Instytut Geofizyki PAN, promując badania w obszarach polarnych. Pomysłodawczyni projektu „Polarniczki” poświęconego kobietom pracującym w polskich stacjach polarnych. Na co dzień zajmuje się m.in. nauczaniem języka rosyjskiego, a także pełni funkcję redaktor merytorycznej cyfrowego art-zina „Gazeta Musi się Ukazać”.