EN | audio
[prisna-google-website-translator]
Nasz wpływ

Nasze działania mają zasięg ogólnopolski i lokalny. Mamy też doświadczenie w realizacji działań międzynarodowych m.in. w Białorusi i Ukrainie. Posiadamy wysoko wykwalifikowane i zaangażowane grono osób pracujących i współpracujących, docenianą ekspertyzę i znaczący dorobek w obszarach działań merytorycznych.

  • 4.000 osób z Polski, Białorusi i Ukrainy uczestniczyło bezpośrednio w warsztatach, seminariach i konferencjach. Dzięki temu podniosło swoje kompetencje rozpoznawania i reagowania na przemoc i dyskryminację, zwiększając bezpieczeństwo swoje i swoich społeczności.
  • około 3300 dziewczynek i kobiet wzięło udział w prowadzonych przez nas empowermentowych warsztatach WenDo – budowania pewności siebie, samoobrony i asertywności.
  • 100 trenerek i trenerów, w tym 29  z metody WenDo, przygotowałyśmy do prowadzenia zajęć antyprzemocowych, antydyskryminacyjnych, empowermentowych.
  • 7.000 osób w ramach 9 koordynowanych przez nas krakowskich i podhalańskich edycji Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie uczestniczyło w projekcjach prawie 200 filmów oraz w dziesiątkach dyskusji, warsztatów i spotkań.
  • wydałyśmy 8 publikacji książkowych własnych oraz 3 w partnerstwach, a także kilkadziesiąt szeroko dystrybuowanych materiałów edukacyjnych i informacyjnych o prawach człowieka oraz przeciwdziałaniu przemocy i dyskryminacji. Trafiły one do niemal 10 tysięcy Czytelniczek i Czytelników.
  • od 11 lat prowadzimy Kampanię 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze Względu na Płeć w całej Polsce, dzięki czemu kolejne organizacje i instytucje publiczne (m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie oraz Uniwersytet Warszawski angażują się w kampanię).
  • stworzyłyśmy we współpracy z partnerami Standard antydyskryminacyjny dla uczelni rekomendowany przez Rzecznika Praw Obywatelskich i KRASP. Doradzamy i wspieramy uczelnie w jego wdrażaniu, stworzyłyśmy opracowanie dot. przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy dla Uniwersytetu Jagiellońskiego.
  • 4 filmy pomagające zrozumieć mechanizmy dyskryminacji i przemocy oraz angażujące w przeciwdziałanie im , przekazałyśmy 3.500 osób związanych z edukacją. Filmy są na bieżąco wykorzystywane i zostały do tej pory obejrzane przez minimum 100.000 dzieci, młodzieży i dorosłych.
  • 360 wolontariuszek i wolontariuszy pracując z nami uczyło się jak budować sprawiedliwe, bezpieczne, równościowe społeczności. Dla wielu był to początek zaangażowania obywatelskiego.
  • 4 edukacyjne strony internetowe służą na co dzień wszystkim zainteresowanym: autonomia.org.pl, kampania16dni.pl, bezuprzedzen.org (materiały dotyczące edukacji antydyskryminacyjnej i przeciwdziałania dyskryminacji w edukacji), bezpieczna-szkola.edu.pl, watchdocskrakow.pl, niepodlegle.pl
  • współorganizowałyśmy setki kampanii społecznych, inicjatyw obywatelskich, manifestacji oraz akcji (krakowskie Manify, Marsze Równości, Feministyczne Akcje Letnie i wiele innych).

Współpracujemy z inicjatywami obywatelskimi, ośrodkami akademickimi i instytucjami publicznymi oraz mediami. Nasze projekty i działania obejmowane są Patronatami i Matronatami honorowymi m.in.: Rzecznika Praw Obywatelskich dra Adama Bodnara, Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Zdobyłyśmy patronaty i matronaty medialne – “Wysokie Obcasy”, TOK FM, “Niebieska Linia”, “Głos Nauczycielski”, “Zadra”, NGO.PL oraz “Codziennik Feministyczny”.

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Cicha 7/1
43-300 Bielsko-Biała

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784

 

Regulamin wpłat 


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Translate »
Click to listen highlighted text!