EN | audio
[prisna-google-website-translator]
Time’s up! – szczegółowy program konferencji
Po lewej stronie cztery kobiety: jedna posługuje się językiem migowym, druga porusza się o białej lasce, trzecia używa chodzika, czwarta przemieszcza się na wózku, w dłoni trzyma flagę. Obok napis: Time's up - solidarnośc przeciw przemocy wobec dziewczyn* i kobiet* z niepełnosprawnościami.

fundacja Autonomia

we współpracy z Wydziałem Humanistycznym AGH

oraz Partner/k/ami i Ambasadorkami

zapraszają na konferencję

Time’s up – solidarnie przeciw przemocy

wobec dziewczyn* i kobiet* z niepełnosprawnościami

Termin: 20 września 2021

Czas: 9:00 – 14:00

Miejsce: Aula Centrum Dydaktyki AGH (budynek U2), ul. Władysława Reymonta 7, 30-059 Kraków

 

Konferencja odbywa się w ramach międzynarodowego projektu „Nie znaczy nie – zapobieganie przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami”.

Projekt został objęty patronatem honorowym przez byłego Rzecznika Praw Obywatelskich prof. Adama Bodnara.

 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM KONFERENCJI

9:00 – 9:15 Rejestracja osób uczestniczących
9:15 – 9:30 Otwarcie konferencji Agata Teutsch, fundacja Autonomia

 

9:30 – 9:55 Zapobieganie i przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami – ramy prawne. Monika Wiszyńska, Zespół ds. Równego Traktowania, Wydział Prawa Antydyskryminacyjnego, Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich

 

9:55 – 10:15 Czy państwo ma szansę zwalczyć przemoc i dyskryminację wobec kobiet z  niepełnosprawnościami? Instytucjonalne formy wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Prof. Barbara Gąciarz, Wydział Humanistyczny, Akademia Górniczo-Hutnicza

 

 

10:15 – 10:30 Po przecinku i w nawiasie – polityka wobec kobiet i dziewczyn z niepełnosprawnościami w Polsce w praktyce Magdalena Kocejko, Kolektyw art. 6

 

 

10:30 – 11:00 Panel: Przemoc i jej przeciwdziałanie – perspektywa kobiet z niepełnosprawnościami.

 

Agnieszka Szeliga (Akademia Młodych Głuchych)

Kamila Albin

dr Monika Zima – Parjaszewska (Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną)

Ewa Furgał (fundacja Dziewczyny w Spektrum)

Magdalena Szarota (kolektyw art. 6)

Wioleta Jóźwiak (Fundacja Akacja)

11:00 -11:20 Bitwa o windę –  czy system przeciwdziałania przemocy jest gotowy na wspieranie osób z niepełnosprawnościami? Maja Kuźmicz, Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”

 

11:20 – 11:40 Przerwa na regenerację (kawa, herbata, kanapki)  

 

11:40 – 11:55 Nie znaczy nie – zapobieganie przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami – prezentacja projektu: działań, rezultatów i wniosków. Alina Kula, Agata Teutsch, fundacja Autonomia

 

11:55 – 12:15 W kierunku samostanowienia – możliwości i efekty wykorzystania WenDo w działaniach skierowanych do kobiet z niepełnosprawnościami. Ewa Rutkowska, fundacja Autonomia

 

12:15 – 12:30 What do we need to change the policy? (wystąpienia video) Pyrrha Singerling, Lydia Zijdel Foundation

Amber Bindels, We stand up! Foundation (Wijstaanop!)

 

12:30 – 13:10 Plan działań i zmian niezbędnych do zwiększenia skuteczności działań zapobiegających i chroniących kobiety z niepełnosprawnościami przed przemocą – sesja interaktywna Wszystkie osoby uczestniczące w konferencji

 

 

 

13:10 – 13:30 Przedstawienie wyników sesji warsztatowej  

 

13:30 – 13:45 Zamknięcie konferencji

 

Szczegółowy program konferencji w PDF

Zgłoszenia:

Liczba miejsc w sali ograniczona! Zgłoś się już dziś za pośrednictwem formularza: https://forms.gle/konferencja.

Jeśli samodzielne uzupełnienie ankiety zgłoszeniowej nie jest możliwe prosimy o kontakt: a.kula@autonomia.org.pl, 515 476 659 (również SMS).

Dostępność: 

Konferencja odbędzie się w Auli Centrum Dydaktyki AGH (budynek U2), ul. Władysława Reymonta 7, 30-059 Kraków – miejsce konferencji jest dostępne dla osób poruszających się na wózkach.

Zapewniamy tłumaczenie na Polski Język Migowy i język polski, transkrypcję na żywo i inne (w zależności od zidentyfikowanych potrzeb i możliwości organizatorek). Sala zaopatrzona będzie w pętlę indukcyjną lub alternatywne rozwiązanie wspierające osoby z niepełnosprawnością słuchu.

Konferencja będzie nagrywana (do późniejszego udostępnienia na kanale YouTube fundacji Autonomia).

 

Organizatorka konfenecji: fundacja Autonomia

Współorganizacja: Wydział Humanistyczny Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie

Informacja o projekcie:

Projekt „Nie znaczy nie – zapobieganie przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami” (No means no – preventing violence against women with disabilities) współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach środków DJ Justice and Consumers Komisji Europejskiej, a także Komisję Wspólnoty Francuskiej w Brukseli (COCOF), BNP Paribas, ERA – Equal Rights in Action Fund, Fem Fund oraz Goethe Institute. Realizowany jest w międzynarodowym partnerstwie: Garance ASBL i Agence Wallonne De La Sante, de la Protection Sociale, du Handicap et de la Famille z Belgii, fundację Autonomia z Polski, Faire Face z Francji oraz organizacje z Niemiec: Unvergesslich Weiblich – Selbstbehauptung und Selbstverteidigung von Frauen fur Frauen und Madchenz Giesen, Wendo-Selbstbehauptung und Selbstverteidigung fur Frauen und Madchen z Marburga, Bv Fest – Bundesfachverband Femininistische Selbstbehauptung.

Polskie partnerki projektu: Inicjatywa Różowy Orzech przy Fundacji Akademia Młodych Głuchych, Inicjatywa Pełnoprawna, Fundacja Kulawa Warszawa.

Ambasadorki projektu: Kamila Albin, Katarzyna Bierzanowska, Ewa Furgał, Maria Reimann, Ewa Rutkowska, Anna Rutz, Izabela Sopalska-Rybak, Magdalena Szarota, Agnieszka Szeliga, Zuzanna Szymańska.

Patronat Honorowy: dr Adam Bodnar, były Rzecznik Praw Obywatelskich.

Matronaty i Patronaty medialne: Kolektyw Artykuł 6., Czasopismo Instytutu Psychologii Zdrowia “Niebieska Linia”, OKO.press, Rampa – Pokonujemy bariery, Fundacja Kreatywni Niewidzialni, Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych “Nasze sprawy”.

Wsparcie: Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Kraków bez Barier

 

 

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Cicha 7/1
43-300 Bielsko-Biała

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784

 

Regulamin wpłat 


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Translate »
Click to listen highlighted text!