EN | audio
[prisna-google-website-translator]
Nie znaczy nie! Przewodniczka dla kobiet* z niepełnosprawnościami (i bez niepełnosprawności) – AUDIO
grafika z tytułem "Nie znaczy nie! Przewodniczka dla kobiet* z niepełnosprawnościami (i bez niepełnosprawności). Wersja audio. Czyta Anna Świstak. fioletowe tło. Postać dziewczyny*/kobiety* ze słuchawkami na uszach.

Pobierz i słuchaj pierwszej w Polsce broszury dla kobiet*, dotyczącej ochrony przed przemocą,  w wersji audio!

 

 

Nie znaczy nie! w wersji do pobrania – przewodniczka 19.07.2021 mp3

 

Czyta: Anna Świstak

Tekst: Diane Kachour (Fair Face), Agata Teutsch (Autonomia), Katarzyna Żeglicka, Dorothée Van Avermaet, Irene Zeilinger (Garance ASBL),
AVIQ (Agence pour une vie de qualité), BV FeSt e.V., Unvergesslich Weiblich e.V., Wendo Marburg e.V.
Organizacje partnerskie dziękują za współpracę przy tworzeniu tej książki
ARCA-F (Sarah Fernadez Flores) i Loreleï (Idaline Lortiga).

Redaktorka wydawnicza w Polsce: Paulina Sobczyk
Tłumaczenie z języka angielskiego na polski: Olga Hryckowian
Adaptacja tekstu do wersji łatwej do czytania: Agnieszka Frankowska
Korekta: Monika Kaczmarek
Opracowanie graficzne: Aleksandra Worek-Skupień
Nagranie lektorskie: Anna Świstak

Publikacje i nagrania powstały w ramach międzynarodowego projektu “Nie znaczy nie – zapobieganie przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami”, realizowanego w Polsce przez fundację Autonomia.

Ambasadorkami projektu w Polsce są
Kamila Albin aktywistka, trenerka, doktorantka, kobieta z niepełnosprawnością wzroku. W swej pracy doktorskiej zajmuje się aktywizmem kobiet z niepełnosprawnościami.
Katarzyna Bierzanowska – działaczka,  autorka inicjatywy Pełnoprawna.
Ewa Furgał – autorka bloga „Dziewczyna w spektrum”, członkini grupy nieformalnej „Autism WenDo”, która dostosowuje metodę WenDo do potrzeb dziewczyn i kobiet w spektrum autyzmu.
Maria Reimann – antropolożka kultury i tłumaczka, autorka książki “Nie przywitam się z państwem na ulicy. Szkic o doświadczeniu niepełnosprawności”.
Ewa Rutkowska – nauczycielka filozofii i etyki, trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt (oraz osób socjalizowanych do roli kobiety) WenDo, członkini zarządu fundacji Autonomia i członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej.
Anna Rutz – Pełnomocniczka Rektora do spraw osób z niepełnosprawnością na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Izabela Sopalska-Rybak – prezeska zarządu Fundacji Kulawa Warszawa, trenerka, działaczka społeczna.
Magdalena Szarota – badaczka oraz aktywistka, współzałożycielka pierwszego w Polsce stowarzyszenia kobiet z niepełnosprawnościami ONE.pl, współautorka pierwszego alternatywnego raportu dla ONZ na temat sytuacji kobiet z niepełnosprawnościami w Polsce.
Agnieszka Szeliga i Zuzanna Szymańska – członkinie inicjatywy Różowy Orzech i Fundacji Akademia Młodych Głuchych
Wioleta Jóźwiak – koordynatorka ds. Dostępności Muzeum Historii Żydów Polskich, Członkini Zarządu Fundacji Akacja, liderka dostępności w Sieci Liderów i Liderek Dostępności.

Matronaty i patronaty medialne: Kolektyw Artykuł 6., Niebieska Linia pismo Instytutu Psychologii Zdrowia, Oko.press, Rampa. Pokonujemy bariery, Fundacja Kreatywni Niewidzialni, Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych “Nasze sprawy”.

Wśród partnerek projektu są
„Różowy Orzech”, Fundacja Kulawa Warszawa, niezależna inicjatywa Pełnoprawna.

Projekt jest realizowany w międzynarodowym partnerstwie: Garance ASBL i Agence Wallonne De La Sante, de la Protection Sociale, du Handicap et de la Famille z Belgii, fundację Autonomia z Polski, Faire Face z Francji oraz organizacje z Niemiec: Unvergesslich Weiblich – Selbstbehauptung und Selbstverteidigung von Frauen fur Frauen und Madchen z Giesen, Wendo-Selbstbehauptung und Selbstverteidigung fur Frauen und Madchen z Marburga, Bv Fest – Bundesfachverband Femininistische Selbstbehauptung Und Selbstverteidigung

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Cicha 7/1
43-300 Bielsko-Biała

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784

 

Regulamin wpłat 


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Translate »
Treść | Menu | Przyciski
Click to listen highlighted text!