Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter Autonomii!

Klikając poniższy przycisk,
wyrażam zgodę na zapisy polityki prywatności.

EN | audio
„Silne, odważne i solidarne Dziewczyny* się bronią!”

„Silne, odważne i solidarne Dziewczyny* się bronią!” nowy projekt Autonomii, którego celem jest przeciwdziałanie przemocy ze względu na płeć poprzez zwiększenie dostępności metod prewencji pierwotnej opartych na podnoszeniu zdolności do zapobiegania i reagowania na dyskryminację i przemoc oraz wzmacnianiu samosterowności i sprawczości dziewcząt*, nastolatek* i młodych kobiet*, w tym z grup mniejszościowych (np. z niepełnosprawnościami, z doświadczeniem migracji, LBTQ+).
Partnerką projektu jest organizacja z Islandii Slagtog – Femínísk sjálfsvörn.

Projekt trwa od października 2020 do maja 2023 r. i jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Dzięki temu projektowi:

  • odbędzie się 1 szkoła trenerska z zapobiegania przemocy metodą WenDo , Akademia Treningu WenDo 2 (min. 220 godz. zajęć) ze specjalizacją – praca z dziewczynami*, nastolatkami* i młodymi kobietami*, w tym z różnymi rodzajami niepełnosprawności,
  • 22 nowe trenerki WenDo, pochodzące z terenu całego kraju, zostaną wyszkolone w pracy z dziewczynami*, nastolatkami* i młodymi kobietami* oraz wyposażone w wiedzę na temat pracy z osobami z niepełnosprawnościami,
  • zorganizujemy w 2022 roku Kampanię 16 dni przeciw przemocy ze względu na płeć,
  • około 15 inicjatyw obywatelskich pracujących z młodzieżą również w obszarze przeciwdziałania przemocy – pozyska kadrę trenerską WenDo,
  • około 100 dziewczyn*, nastolatek* i młodych kobiet* , weźmie udział w warsztatach WenDo,
  • zorganizujemy 2 wydarzenia upowszechniające dla łącznie ok. 100 osób, wraz z naszymi partnerkami z Islandii zorganizujemy szkolenie międzynarodowe dla ok. 10-12 kobiet* Polek mieszkających w Islandii.

Koordynatorka projektu i osoba do kontaktu ws projektu:
Alina Kula
e: a.kula@autonomia.org.pl
t: 515 476 659

Projekt „Silne, odważne i solidarne Dziewczyny* się bronią!” jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

 

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Konrada Wallenroda 55/75
30-867 Kraków

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Click to listen highlighted text!