EN | audio
[prisna-google-website-translator]
History Unit: Reframing Queer Narratives in Media

Projekt dotyczący odpowiedzialności mediów za rozpowszechnianie się homofobicznych narracji w czasach nazizmu i w dzisiejszych realiach politycznych.

Propaganda i przemoc wobec osób LGBTIQ+ rośnie, a media odgrywają kluczową rolę w tym trendzie, pomagając określić, które perspektywy są reprezentowane. W jaki sposób historia prześladowań osób queer w czasach narodowego socjalizmu może wpłynąć na dzisiejszą debatę publiczną?

Projekt “History Unit: Reframing Queer Narratives in Media” adresowany do osób ze środowiska medialnego i aktywistycznego z czterech krajów: Białorusi, Niemiec, Polski i Ukrainy. Osoby uczestniczące będą badać historię oporu osób queer w warunkach reżimu nazistowskiego oraz rolę mediów w rozpowszechnianiu homofobicznych i transfobicznych narracji.

Działania w ramach projektu będą obejmowały międzynarodowe warsztaty, wspólne projekty dziennikarskie i wydarzenia publiczne. Dzięki nim uczestnicy będą mogli zbadać tematy i opublikować historie, które znajdują niewiele miejsca w tradycyjnych mediach, np. homofobia, dyskryminacja, historia queer.

Wszystkie aktualizacje, dotyczące przebiegu projektu można znaleźć na stronie n-ost  oraz na naszej stronie i mediach społecznościowych: możesz dołączyć do grona osób obserwujących Autonomii na Instagramie, Facebooku lub Telegramie.

Projekt realizujemy wspólnie z Unit – społecznością dziennikarzy i aktywistów zajmujących się tematyką LGBTIQ+ w Azji Środkowej, Europie Wschodniej i na Kaukazie Południowym oraz Human Constanta – białoruską organizacją promującą prawa człowieka i wolność cyfrową.

Projekt jest finansowany przez Fundację Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość (EVZ) oraz Federalne Ministerstwo Finansów (BMF) w ramach Programu edukacyjnego Niesprawiedliwość reżimu narodowosocjalistycznego (NS-Injustice).

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Cicha 7/1
43-300 Bielsko-Biała

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784

 

Regulamin wpłat 


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Translate »
Click to listen highlighted text!