EN | audio
[prisna-google-website-translator]
Dziewczyńskie Centrum Mocy on tour

Dziewczyńskie Centrum Mocy on tour – jedziemy w trasę aby wspierać powstawanie DCMów!

Projekt realizowany jest we współpracy programem WzmocniONE Magovox i Ashoka Polska.
Partnerka projektu: Akcja Menstruacja,  Plakaciary przeciw przemocy wobec kobiet
Partnerka medialna: SZAJN
Data realizacji: 01.03-30.09.2022 r.

Chcemy podzielić się z Wami naszym doświadczeniem w założeniu i prowadzeniu Dziewczyńskiego Centrum Mocy.
Dlatego ruszamy w trasę – uruchamiamy “Dziewczyńskie Centrum Mocy on tour” i będziemy wspierać grupy inicjatywne w uruchamianiu lokalnych DCM.
Uważamy, że każda społeczność ma potencjał do stworzenia Dziewczyńskiego Centrum Mocy. Czyli miejsca w którym każda dziewczynka,* nastolatka i młoda kobieta* może bezpiecznie i bez przeszkód odkrywać swoje możliwości i siłę, wzmacniać swoją odwagę, pozbywać się poczucia wstydu i bezradności, doceniać swoje ciało, uczyć się jak podejmować decyzje i wyzwania, w jaki sposób przełamywać ograniczenia, jak się organizować i współpracować, a czasem nawet jak bezpiecznie popełniać błędy. Razem z innymi. W realu.
Miejsca,   w którym każda dziewczynka*, nastolatka* i młoda kobieta ma potencjał, który dzięki empwoermentowi może zostać wydobyty, posłużyć tej osobie i jej społeczności. Świat jest w kryzysie i bardzo potrzebuje zmiany. Parafrazując słowa Ghandiego – działajmy, by dziewczyny* i młode kobiety* były częścią tej zmiany!

W ramach działań zorganizujemy szkolenie dla osób/grup organizacji, które chcą dowiedzieć się czym jest DCM i jak go prowadzić. Szkolenie odbędzie się on-line w kwietniu i maju 2022 r.
Tu informacje o szkoleniu i zapisy.

Drugą formą dołączenia do DCM on Tour jest wypełnienie formularza aplikacyjnego dla grup, które już są zdecydowane na organizację wydarzenia w ramach DCMu i chcą nas zaprosić do siebie.
Tu informacje i formularz aplikacyjny.

W dniach 16 sierpnia-30 września 2022 r. wyruszamy w trasę do kilku inicjatyw! Będziemy razem współtworzyć DCM i prowadzić różne warsztaty!:)

 

 

 

 

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Cicha 7/1
43-300 Bielsko-Biała

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784

 

Regulamin wpłat 


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Translate »
Click to listen highlighted text!