EN | audio
[prisna-google-website-translator]
Zapraszamy na szkolenie “Dziewczyńskie Centrum Mocy – jak zacząć”

Dziewczyńskie Centrum Mocy – jak zacząć.

Zapraszamy na 3-dniowe szkolenie pt. Dziewczyńskie Centrum Mocy – jak zacząć

 • 100% uczestniczek zajęć w Dziewczyńskim Centrum Mocy, które brały udział w ewaluacji w ubiegłym roku, poleciłoby innym dziewczętom i młodym kobietom udział w takich zajęciach. 100% wskazało, że chciałoby, aby Dziewczyńskie Centrum Mocy istniało w ich mieście.
 • Nie musicie “być stowarzyszeniem” albo inną “osobą prawną”.
 • Nie musicie mieć 100 metrowej przestrzeni na zajęcia.
 • Najważniejsza na ten moment będzie chęć do przekucia marzeń i planów w działanie.
 • Super byłoby gdybyście były skrzyknięte w grupę około 2-3 kobiet*.


Dziewczyńskie Centrum Mocy to miejsce, w którym każda dziewczynka może bezpiecznie i bez przeszkód odkrywać swoje możliwości i siłę, wzmacniać swoją odwagę, pozbywać się poczucia wstydu i bezradności, doceniać swoje ciało, uczyć się jak podejmować decyzje i wyzwania, w jaki sposób przełamywać ograniczenia, jak się organizować i współpracować.

Uruchomienie Dziewczyńskiego Centrum Mocy, według modelu który promujemy to działanie na rzecz równości i wolności od dyskryminacji i przemocy, i jako takie to działanie na rzecz pokoju i bezpiecznego współistnienia.

Pierwsze DCM uruchomiłyśmy w Krakowie, przy fundacji Autonomia w 2019 roku. Teraz chcemy się podzielić naszymi refleksjami, zdobytymi doświadczeniami i wypracowanymi w międzynarodowym gronie rozwiązaniami.

W naszym przekonaniu każda społeczność zasługuje na własne Dziewczyńskie Centrum Mocy:-)

Szkolenie skierowane jest do kobiet* skrzykniętych w grupy inicjatywne lub osób indywidualnych, które planują uruchomienie w nieodległej przyszłości Dziewczyńskiego Centrum Mocy w swojej społeczności lokalnej .

Termin:
Piątek, 8 kwietnia 2022, start o 14:00-18:00
Sobota, 9 kwietnia 2022, 10:00 – 18:00
Niedziela, 10 kwietnia 2022, 10:00 – 14:00
Obecność na całości szkolenia jest kluczowa

Miejsce: Dziewczyńskie Centrum Mocy fundacji Autonomia, Osiedle Centrum C9, Nowa Huta, Kraków.

Dostępność:
Przestrzeń, w której realizowane będzie szkolenie jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach, albo z chodzikami.

Prosimy o jak najwcześniejsze zgłoszenia od osób, które posługują się Polskim Językiem Migowym i potrzebowałyby tłumaczenia w trakcie szkolenia (zachęcamy do kontaktu smsowego lub mailowego nawet zanim się zgłosicie, żebyśmy mogły uruchomić proces umawiania tłumaczki – ze względu na ogromne zapotrzebowanie na pracę tłumaczek PJM w związku z przybyciem do Polski Głuchych osób z Ukrainy, nie chcemy “blokować” im tego terminu).

Podczas szkolenia:

 • Doświadczycie “na własnej skórze” tego czym są działania empowermentowe.
 • Dowiecie się jakie są fundamenty i ramy działań zorientowanych na upełnomocnienie dziewczynek*, nastolatek i młodych kobiet*.
 • Dowiecie się jak działa Dziewczyńskie Centrum Mocy w Krakowie i Madchentreff w Poczdamie.
 • Będziecie mieć okazję do sprawdzenia jakimi zasobami dysponujecie, by uruchomić działania empowermentowe dla dziewczynek*, nastolatek i młodych kobiet*.
 • Otrzymacie komplet materiałów dotyczących działań budujących ich poczucie siły/mocy, odwagę i solidarność, które będziecie mogły stosować w swojej przyszłej Mocno Dziewczyńskiej działalności.
 • Wstępnie zaplanujecie działania na ten rok, które będa Waszym początkiem w tworzeniu DCM.

Po szkoleniu, zadaniem grup inicjatywnych będzie zrealizowanie w swoich społecznościach działań inicjujących uruchomienie DCM w możliwej na ten moment dla Was formie oraz obchodów Międzynarodowego Dnia Dziewczyn (w okolicach 11 października 2022).

Takim działaniem incjującym może być (ale nie musi) zorganizowanie w waszej społeczności, we współpracy z Autonomią, 2 dniowych wydarzeń empowermentowych w okresie między 17 a 30 czerwca.

To właśnie wtedy planujemy realizację “DCM on tour” – odwiedzimy Was w uzgodnionym z Wami terminie i razem z Wami zrealizujemy szereg działań, spotkań, warsztatów dla dziewczynek*, nastolatek i młodych kobiet.

Program zostanie zbudowany w oparciu o Wasze zasoby oraz ofertę Autonomii i naszych partnerek.

W trakcie wizyty będzie też czas zabawy, wspólnego wegańskiego jedzenia i rozkmin jak kontynuować działania.

Harmonogram “DCM on tour” będzie wynikiem wspólnych uzgodnień z wszystkimi grupami, które będą gotowe nas ugościć.

W ramach DCM on tour będziemy w stanie odwiedzić 5-6 miejscowości. Wyruszymy z Krakowa, gdzie do busa spakujemy nasz Dziewczyński dobytek – zabierzemy sprzęt i materiały do warsztatów.

Dzięki dotacji z Magovox i Ashoka Autonomia może sfinansować większość kosztów projektu “DCM on tour” i niniejszego szkolenia. W związku z tym udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Autonomia nie pokrywa kosztów dojazdu, noclegu, wyżywienia.
Jeżeli kwestie finansowe są dla Ciebie barierą i uniemożliwiają wzięcie udziału w szkoleniu, w szczególnych przypadkach, istnieje możliwość pokrycia części kosztów związanych z dojazdem i noclegiem przez MagoVox. W tym przypadku prosimy o kontakt z koordynatorką projektu.

Koordynatorka projektu: Alina Kula,
t: 515 47 66 59,  e: a.kula@autonomia.org.pl

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE: KLIKNIJ I WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Ilość miejsc ograniczona! W przypadku zgłoszeń od grup inicjatywnych – w razie braku miejsc rezerwujemy sobie możliwość przyjęcia 2 a nie np. 4 osób.

Termin przyjmowania zgłoszeń: 30 marca 2022 do godz. 24:00

Szkolenie jest częścią działania pod nazwą Dziewczyńskie Centrum Mocy on tour, które Autonomia realizuje we współpracy z programem WzmocniONE MagoVox i Ashoka Polska.
Partnerka medialna: SZAJN

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Cicha 7/1
43-300 Bielsko-Biała

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784

 

Regulamin wpłat 


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Translate »
Click to listen highlighted text!