EN | audio
Właśnie (09.07.2022) zaczyna się pierwszy warsztat WenDo w Islandii:-)!
Destina Kuliś, Ewa Rutkowska, Olga Łaniewska, Alina Kula i Agata Teustch z zespołu Autonomii, siedzą przy stole. Zaczyna się wizyta studyjna w Reykiaviku

To herstoryczny moment:-). Właśnie (09.07.2022)  zaczyna się pierwszy warsztat WenDo w Islandii:-)! A nawet dwa:-). Dzięki współpracy między Autonomią a Slagtog i wielkiemu osobistemu zaangażowaniu Ani Marjankowskiej z Islandii (przesyłamy wszelkie wyrazy wdzięczności , ukłony i brawa), nasza wizyta jest niesamowitym doświadczeniem i – co dla nas ważne – w programie udało się zadbać o równowagę między tym czego my się uczymy i dowiadujemy a tym co oferujemy.

Miałyśmy już spotkanie z feministyczną islandzką organizacją Tabu działającą w obszarze niepełnosprawności i przeciwdziałaniu dyskryminacji krzyżowej, w trakcie którego usłyszałyśmy o ich strategiach empowermentowego działania i mówiłyśmy o WenDo i projekcie “No means no” – oj chyba będzie z tego jakaś dalsza współpraca:-).

Odwiedziłyśmy też siostrzane Andrymi – radykalne centrum społeczne i społeczność, w której walczy się o równość i wolność. Jego celem jest bycie otwartą przestrzenią dla grup oddolnych i indywidualnych do spotkań i organizowania się.

Wczoraj wieczorem z kolei odbyło się spotkanie dla rodziców, osób pracujących w przedszkolach i szkołach oraz prowadzących inne zajęcia edukacyjne o empowermentowych zajęciach dla dziewczynek*. Mówiłyśy o Dziewczyńskich Centrach Mocy, WenDo dla dziewczynek* i Girls Rock Campach. Dyskutowałyśmy o tym jak w praktyce zmienić język, podejście i postawy w pracy z dziewczynkami*.  Byłoby wspaniale gdyby w Reykiaviku powstało Dziewczyńskie Centrum Mocy! Trzymamy kciuki 🙂

W poniedziałek podzielimy się ze Slagtog naszymi kompetencjami w zakresie superwizji, a we wtorek Ania i Zahra poprowadzą dla nas warsztat w metodzie femistycznej samoobrony, w której pracują (po szkoleniu trenerskim skąd inąd znanej nam Garance ASBL z Brukseli). Robimy rewolucję! Mamy mega poczucie, że to co teraz się dzieje ma duże znaczenie i bardzo się cieszymy, że nasza praca ma taki sens:-)

W wizycie biorą udział: Alina Kula, Destina Kuliś,  Olga Łaniewska, Ewa Rutkowska i Agata Teutsch z Autonomii. Wspiera nas tłumaczeniowo Katarzyna Nowakowska (dziękujemy!).

Działanie jest realizowane w ramach projektu “Silne, odważne i solidarne Dziewczyny* się bronią! dofinansowanego ze środków programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego
przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

 

  1. Niestety dwa pierwsze spotkania były on line bo miałyśmy pewne perturbacje z powodu covida:-(

PS2. Jeśli jesteś z Islandii, albo znasz osobę która tu mieszka, i Cię zainteresowało to co piszemy – koniecznie skontaktuj się z Slagtog i Anią.

 

 

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Cicha 7/1
43-300 Bielsko-Biała

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784

 

Regulamin wpłat 


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Click to listen highlighted text!