EN | audio
Wizyta osób z Islandii
W ubiegłym tygodniu miałyśmy ogromną przyjemność gościć osoby koleżeńskie ze Stelpur Rokka oraz Slagtog (Islandia).
Stelpur Rokka! (Rock Camp z Islandii) razem z Karioka GRC Beskidy są partnerskimi organizacjami Autonomii w projekcie “Solidarnościowe Centrum Feministyczne”. W ramach tego projektu w sierpniu organizujemy Rock Camp w Krakowie, do udziału w którym mocno zapraszamy (rekrutacja wkrótce!)
 Z kolei SLAGTOG jest partnerską organizacją Autonomii w projekcie „Silne, odważne i solidarne Dziewczyny* się bronią!” i specjalizuje się w feministycznej samoobronie.
Podczas pierwszego dnia spotkań zaprosiłyśmy nasze gościnie do udziału w warsztatach: zajęcia ze śpiewu etnicznego poprowadziła Nastia Chmiel, a Nastia Usova zaprosiła do robienia rockowych pamiątek z żywicy epoksydowej.
Drugiego dnia spotkałyśmy przy herbacie aby porozmawiać o działalności naszych organizacji i wymienić się swoimi doświadczeniami. Sporo opowiadałyśmy o tym, jakie projekty i dla kogo realizujemy w Autonomii, jak się miewają organizacje, które działają w zakresie praw człowieka i feminizmu w Polsce oraz w sąsiadujących z Polską wschodnich państwach.
Porozmawiałyśmy również o obozach rockowych dla kobiet, tym bardziej, że pod koniec maja w Rejkiawiku odbędzie się kolejny, w którym zamierzamy wziąć udział. Na pewno niedługo będziemy się dzielić wrażeniami i zdjęciami – nie przegap!
Jesteśmy wdzięczne osobom z Islandii z siostrzanych organizacji za wspólnie spędzony czas, inspirację, poruszanie ważnych tematów i otwartość na współpracę!

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Cicha 7/1
43-300 Bielsko-Biała

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784

 

Regulamin wpłat 


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Click to listen highlighted text!