EN | audio
[prisna-google-website-translator]
Wieści z projektu „Empowerment education of girls and young women, through educating youth educators and creating girls center”

W dniach 20 – 22 grudnia 2019 odbyło się międzynarodowe spotkanie zespołu koordynującego i realizującego nasz najnowszy projekt pt „Empowerment education of girls and young women,
through educating youth educators and creating girls center”.

Spotkanie inauguracyjne i wizyta studyjna odbyły się w Poczdamie, w siedzibie Autonomus Frauen Zentrum i Centrum Spotkań Dziewczyn „ZimtZicken”.

Celem spotkania było z jednej strony lepsze poznanie się osób reprezentujących Garance ASBL, Autonomus Frauen Zentrum i Autonomii zaangażowanych w projekt, zbudowanie podstaw dobrej
współpracy przez najbliższe 2 lata, omówienie najpilniejszych kwestii organizacyjnych, uzgodnienie szczegółowego harmonogramu działań. Miałyśmy też czas na poznanie warunków prawnych, społecznych i ekonomicznych, w jakich działają nasze organizacje, wymianę informacji na temat dobrych praktyk w zakresie działań empowermentowych skierowanych do dziewczyn.

Osobną częścią spotkania była wizyta studyjna – miałyśmy okazję do spotkania z Dziewczynami z Zimtzicken, poznania sposobu działania Centrum, jego programu.

Pracowałyśmy także nad fundamentami jednego z opracowań, które ma być wynikiem naszej pracy – Modelu operacyjnego dla funkcjonowania tego rodzaju centrów/ośrodków, który – mamy nadzieję – będzie mógł być wykorzystywany w innych miastach i krajach.

Następne spotkanie już w lutym, w Brukseli.

 

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Cicha 7/1
43-300 Bielsko-Biała

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784

 

Regulamin wpłat 


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Translate »
Click to listen highlighted text!