EN | audio
[prisna-google-website-translator]
Wakacje w Solidarnościowym Centrum Feministycznym

🌈 Od marca 2022 roku w siedzibie Autonomii działa Solidarnościowe Centrum Feministyczne. We wtorki, środy i czwartki w godzinach 16-20 w gronie feministek z różnych stron tworzymy przestrzeń dla dialogu i dyskusji, współpracy, budowania porozumienia i pokoju, rozwoju, regeneracji, przestrzeń, która pozwala na zaangażowanie i budowanie odporności i zdolności do solidarnego przeciwstawiania się opresji, dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć i innych przesłanek.

 

🌈 Działamy pół roku i bardzo chcemy się podzielić, jak minęły nam wakacje w ramach pracy Solidarnościowego Centrum. W czerwcu, lipcu i sierpniu zorganizowałyśmy ✊4 warsztaty z feministycznej samoobrony WenDo w języku ukraińskim i rosyjskim, odbyły się 10 spotkań dla dzieci i nastolatek👯‍♀️, miałyśmy 33 spotkania dla osób dorosłych w językach polskim, ukraińskim, białoruskim, rosyjskim i angielskim🌼. We wszystkich tych wydarzeniach wzięło udział około 250 osób.

 

🥰 W Centrum Feministycznym razem uczymy się angielskiego i polskiego, wspieramy się, tworzymy rzeczy własnymi rękami, tańczymy, oglądamy filmy, gramy, gotujemy, rozmawiamy, dokształcamy się, czytamy, milczymy, solidaryzujemy się i tak naprawdę większość z nas uczy się mieszkać w Polsce.

 

😎 Jeśli chcecie przyjść do nas, ale cały czas się zastanawiacie, gorąco was zapraszamy nas odwiedzić.
Zapraszamy osoby posługujące się językami min. ukraińskim, białoruskim, angielskim, rosyjskim, polskim…
Jeśli macie pomysł, który nie wiecie, gdzie zrealizować, zapraszamy do nas, być może razem z wami w przyszłości będziemy tworzyć przestrzeń bez przemocy i dyskryminacji, żeby każda dziewczynka* i kobieta* czuła się silna, odważna i bezpieczna.

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Cicha 7/1
43-300 Bielsko-Biała

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784

 

Regulamin wpłat 


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Translate »
Click to listen highlighted text!