EN | audio
[prisna-google-website-translator]
SZTUKA TEATRU LALEK W PRACY Z OSOBAMI DOROSŁYMI – ZAPRASZAMY NA WARSZTAT 19.09
Sztuka teatru lalek

SZTUKA TEATRU LALEK W PRACY Z OSOBAMI DOROSŁYMI – WARSZTAT

 

Chcesz poznać innowacyjną metodę pracy z dorosłymi, która może być wykorzystywana i rozwijana w środowisku osób potrzebujących wsparcia? Weź udział w warsztacie organizowanym w Krakowie!

W ramach Solidarnościowego Centrum Feministycznego – Autonomia we współpracy z Bielskim Stowarzyszeniem Artystycznym Teatr Grodzki z Bielska Białej zaprasza na warsztat lalkarski.

Kiedy: 19.09, 17:00 – 20.00 (poniedziałek)
Gdzie: fundacja Autonomia, Os. centrum C9, Kraków – Nowa Huta
Informacje/zapisy: Maria Schejbal-Cytawa maria@teatrgrodzki.pl

Język: Warsztat będzie prowadzony w języku polskim, ale nie jest wymagana dobra znajomość – będziemy wspierać osoby posługujące się innymi językami.

Dla kogo?

To propozycja dla tych wszystkich osób, które prowadzą zajęcia z różnymi grupami i szukają nowych metod, pomocnych w poznawaniu siebie, w odkrywaniu swoich mocnych stron i twórczego potencjału.

Co się wydarzy?

Stworzenie lalek z szarego papieru i sznurka zajmie nam najwyżej półtorej godziny. Potem nauczymy się je animować czyli sprawdzimy, co one potrafią.

I do czego jesteśmy zdolne/zdolni my sami. Lalki podpowiedzą nam, jakie historie chcemy przedstawić na scenie. Jakim problemem, marzeniem, wyzwaniem chciałybyśmy/chcielibyśmy się właśnie teraz zająć. Razem z pozostałymi uczestnikami, w grupie, patrząc na siebie z perspektywy innych ludzi i ożywionych przedmiotów.

Prowadzenie warsztatu

MARIA SCHEJBAL-CYTAWA – absolwentka teatrologii (Uniwersytet Jagielloński), instruktorka teatralna, asystentka psychodramy, członkini międzynarodowego stowarzyszenia innowatorów społecznych Ashoka. Od 2001 roku jest związana z Bielskim Stowarzyszeniem Artystycznym Teatr Grodzki, w którym tworzy i wdraża projekty artystyczne i edukacyjne.

Od 1996 roku realizuje autorski program warsztatów teatralnych z osobami ze środowisk potrzebujących wsparcia (osoby z niepełnosprawnością, uzależnieni, chorzy psychicznie, seniorzy). Prowadzi również szkolenia  z zakresu metod twórczych (teatr, bibliodrama) wykorzystywanych w edukacji – dla nauczycieli, terapeutów, wolontariuszy, instruktorów sztuki w Polsce i za granicą (Słowacja, Czechy, Niemcy, Irlandia, Wielka Brytania, Austria, Grecja, Włochy, Hiszpania, Holandia, Turcja, Armenia i Tajlandia). Jest autorką ośmiu publikacji książkowych wydanych przez Teatr Grodzki, prezentujących dobre praktyki edukacyjne.

 

Osoby uczestniczące o warsztatach …

Świetne warsztaty! Wyraziłam siebie w mojej lalce i zrodził mi się pomysł na zajęcia z lalką dla dzieci z autyzmem.

Warsztaty przerosły moje oczekiwania. Praca nad kreacją lalki pobudziła moje emocje, lalka stała się żywa. Lalka jest idealna, bo może wyrazić wszystko!

Chcę podziękować za świetne warsztaty, które z pewnością zapamiętam na bardzo długi czas, jeśli nie do końca życia. Jestem samotnikiem i trudno mi się otwierać przed innymi, natomiast te warsztaty, zwłaszcza praca grupowa, pomogły mi spojrzeć na innych z ciekawej i bardziej właściwej perspektywy. Świetny pomysł, organizacja, osoba prowadząca oraz uczestnicy. Dzięki!

Te zajęcia były dla mnie jak otwarcie okna na różnorodność twórczych możliwości. Praca własnymi rękami zawsze sprawia radość, ale też ważne jest, by do tej pracy zaangażować umysł.

Tworzenie lalki i jej osobowości, a następnie powołanie jej do życia skłania do refleksji. Dziękuję!

Warsztaty zapoznały mnie z przedmiotem jako żywą istotą poprzez proces tworzenia, zdobienia i ożywiania lalki. Doskonałe doświadczenie pracy z ludźmi i poznanie ich odczuć podczas pracy z lalką. Wzruszyło mnie to.

Lalka na dzisiejszych warsztatach to ja. Płacząca rozpaczliwie i biorąca się w garść ciągle od nowa. Animujące ją dla mnie kobiety sprawiły, że ożyła przed moimi oczami, a gdy zatańczyła poczułam kolejny raz, że dam radę iść dalej.

Warsztat jest realizowany w ramach projektu Autonomii, którego celem jest odpowiedź i łagodzenie skutków kryzysu wywołanego atakiem na Ukrainę finansowego przy wsparciu CARE oraz międzynarodowego projektu pt „STEP UP – Międzynarodowa wspólnota edukatorów na rzecz promowania społecznej integracji” realizowanego przez Teatr Grodzki. Więcej informacji o projekcie: http://www.teatrgrodzki.pl/step-up/

 

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Cicha 7/1
43-300 Bielsko-Biała

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784

 

Regulamin wpłat 


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Translate »
Click to listen highlighted text!