EN | audio
[prisna-google-website-translator]
„Silne, odważne i solidarne Dziewczyny* się bronią!” – nowy projekt Autonomii!

Zaczynamy nowe działania w ramach projektu, którego celem jest przeciwdziałanie przemocy ze względu na płeć poprzez zwiększenie dostępności metod prewencji pierwotnej opartych na podnoszeniu zdolności do zapobiegania i reagowania na dyskryminację i przemoc oraz wzmacnianiu samosterowności i sprawczości dziewcząt*, nastolatek* i młodych kobiet*, w tym z grup mniejszościowych (np. z niepełnosprawnościami, z doświadczeniem migracji, LBTQ+).

Projekt  „Silne, odważne i solidarne Dziewczyny* się bronią!” to przede wszystkim druga Akademia Treningu WenDo!
Już wkrótce rozpocznie się rekrutacja do Akademii:)

Będziemy również organizować  Kampanię 16 dni przeciw przemocy ze względu na płeć w 2022 r., ok. 10 warsztatów WenDo, wydarzenia upowszechniające projekt.

Naszą partnerską organizacją jest Slagtog – Femínísk sjálfsvörn z Reykjavíku w Islandii. Odwiedzimy je/ich, i inne organizacje działające dla kobiet*, wymienimy doświadczeniami  i poprowadzimy warsztaty dla Polek mieszkających w Islandii.
Slagtog jest organizacją feministyczną kierowaną przez osoby queer i kobiety, działającą w obszarze pierwotnej prewencji przemocy ze względu na płeć w Islandii, działają od 2019 roku.

Projekt „Silne, odważne i solidarne Dziewczyny* się bronią!” potrwa do maja 2023 r. i jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Cicha 7/1
43-300 Bielsko-Biała

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784

 

Regulamin wpłat 


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Translate »
Click to listen highlighted text!