Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter Autonomii!

  Klikając poniższy przycisk,
  wyrażam zgodę na zapisy polityki prywatności.

  EN | audio
  Seminarium „Queer and strong – wokół siły, odwagi i solidarności (w czasach pogardy i nienawiści)”
  Logotyp projektu Queer and Strong. Przedstawia kobietę o długich tęczowych włosach, z ręką zgiętą w geście siły.

  W sobotę 27 marca zapraszamy do udziału w seminarium „Queer and strong – wokół siły, odwagi i solidarności (w czasach pogardy i nienawiści)”, będącym ukoronowaniem projektu Queer and Strong realizowanego przez fundację Autonomia.

  Seminarium kierowane jest głównie do sojuszniczek_ów osób LGBTQ+. To okazja do zdobycia nowej wiedzy i informacji, wymiany doświadczeń, refleksji nad strategiami działania oraz do rozwijania kontaktów. Mamy nadzieję, że będzie platformą spotkania, dyskusji i wzajemnego wzmocnienia, w ramach której przyjrzymy się „mapie” inicjatyw i dobrych praktyk – tych mikro i tych makro. Będzie to też według naszej wiedzy pierwsze takie wydarzenie tłumaczone na żywo na Polski Język Migowy.

  Wystąpienia, prezentacje i dyskusje będą się koncentrowały wokół takich pytań, jak:

  – Krajobraz po 2020
  Co wiemy o sytuacji osób LGBTQ+ – tych mieszkających w miastach i poza dużymi miastami, tych z niepełnosprawnościami, tych młodych i tych starszych? Co wiemy o zakresie ich dostępu do zasobów społecznych, wpływie sytuacji społeczno-politycznej na ich zdrowie i dobrostan? Co z tego wynika?

  –  Empowerment i budowanie odporności osób LGBTQ+ i ich sojuszniczek_ów
  Jak wzmacniać siebie i innych? Jak chronić się i zadbać o swój dobrostan w sytuacji toksycznego wpływu homofobii siebie i innych?

  – Solidarne miasta, uczelnie i szkoły
  Co może zrobić każda osoba i całe społeczności – szkoły, uczelnie, miejsca pracy, instytucje publiczne i władze lokalne – by przeciwstawiać się dyskryminacji i przemocy?

  W trakcie seminarium zostaną przedstawione także inicjatywy realizowane przez osoby uczestniczące w prowadzonym przez nas od sierpnia 2020 roku cyklu warsztatowym LBTQ+ Integral Changemaker Training.
  Seminarium skierowane jest do wszystkich osób o dobrych intencjach chcących wspierać i wzmacniać społeczność LGBTQ+; do osób związanych z edukacją, ochroną zdrowia, polityką społeczną, bezpieczeństwem, sztuką, społeczeństwem obywatelskim i in.

  Zapraszamy!
  Formularz zapisu: forms.gle/seminarium

  Kiedy: 27 marca 2020 (Sobota), 9.00–16.15
  Gdzie: online (Zoom)
  Wszystkie sesje zostaną nagrane, uzupełnione o napisy, a następnie udostępnione na kanałach społecznościowych Autonomii.
  Seminarium finansowane jest z grantu ERA Fund.

  Matronaty medialne:

  Logotyp Queer.pl Logotyp Rady ds. Równego Traktowania

  Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

  Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

  Fundacja Autonomia

  Os. Centrum C 9
  31-931 Kraków

  Adres korespondencyjny:
  ul. Konrada Wallenroda 55/75
  30-867 Kraków

  e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

  Tel.: +48 515 47 66 59

   

  NIP: 6792948461

  REGON: 120535410

  KRS: 0000286784


  projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

  Click to listen highlighted text!