EN | audio
[prisna-google-website-translator]
Seminarium „Queer and strong – wokół siły, odwagi i solidarności (w czasach pogardy i nienawiści)”
Logotyp projektu Queer and Strong. Przedstawia kobietę o długich tęczowych włosach, z ręką zgiętą w geście siły.

W sobotę 27 marca zapraszamy do udziału w seminarium „Queer and strong – wokół siły, odwagi i solidarności (w czasach pogardy i nienawiści)”, będącym ukoronowaniem projektu Queer and Strong realizowanego przez fundację Autonomia.

Seminarium kierowane jest głównie do sojuszniczek_ów osób LGBTQ+. To okazja do zdobycia nowej wiedzy i informacji, wymiany doświadczeń, refleksji nad strategiami działania oraz do rozwijania kontaktów. Mamy nadzieję, że będzie platformą spotkania, dyskusji i wzajemnego wzmocnienia, w ramach której przyjrzymy się „mapie” inicjatyw i dobrych praktyk – tych mikro i tych makro. Będzie to też według naszej wiedzy pierwsze takie wydarzenie tłumaczone na żywo na Polski Język Migowy.

Wystąpienia, prezentacje i dyskusje będą się koncentrowały wokół takich pytań, jak:

– Krajobraz po 2020
Co wiemy o sytuacji osób LGBTQ+ – tych mieszkających w miastach i poza dużymi miastami, tych z niepełnosprawnościami, tych młodych i tych starszych? Co wiemy o zakresie ich dostępu do zasobów społecznych, wpływie sytuacji społeczno-politycznej na ich zdrowie i dobrostan? Co z tego wynika?

–  Empowerment i budowanie odporności osób LGBTQ+ i ich sojuszniczek_ów
Jak wzmacniać siebie i innych? Jak chronić się i zadbać o swój dobrostan w sytuacji toksycznego wpływu homofobii siebie i innych?

– Solidarne miasta, uczelnie i szkoły
Co może zrobić każda osoba i całe społeczności – szkoły, uczelnie, miejsca pracy, instytucje publiczne i władze lokalne – by przeciwstawiać się dyskryminacji i przemocy?

W trakcie seminarium zostaną przedstawione także inicjatywy realizowane przez osoby uczestniczące w prowadzonym przez nas od sierpnia 2020 roku cyklu warsztatowym LBTQ+ Integral Changemaker Training.
Seminarium skierowane jest do wszystkich osób o dobrych intencjach chcących wspierać i wzmacniać społeczność LGBTQ+; do osób związanych z edukacją, ochroną zdrowia, polityką społeczną, bezpieczeństwem, sztuką, społeczeństwem obywatelskim i in.

Zapraszamy!
Formularz zapisu: forms.gle/seminarium

Kiedy: 27 marca 2020 (Sobota), 9.00–16.15
Gdzie: online (Zoom)
Wszystkie sesje zostaną nagrane, uzupełnione o napisy, a następnie udostępnione na kanałach społecznościowych Autonomii.
Seminarium finansowane jest z grantu ERA Fund.

Matronaty medialne:

Logotyp Queer.pl Logotyp Rady ds. Równego Traktowania

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Cicha 7/1
43-300 Bielsko-Biała

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784

 

Regulamin wpłat 


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Translate »
Click to listen highlighted text!