EN | audio
[prisna-google-website-translator]
Samoobrona i asertywność – warsztat online dla kobiet* z niepełnosprawnościami – nowe grupy!!!!
Ilustracja przedstawiająca trzy kobiety na spotkaniu on line, logotyp Kampanii 16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć i fundacji Autonomia. Napis: Samoobrona i asertywność - warsztaty on line dla kobiet* z niepełnosprawnościami. Nowe terminy!

W związku z olbrzymim zainteresowaniem naszymi warsztatami, oraz brakiem miejsc mimo uruchomienia dwóch równoległych zajęć – zapraszamy Was do udziału w zajęciach w nowych grupach.

„Silniejsze i bezpieczniejsze” – pilotażowe zajęcia  online z empowermentowej samoobrony i asertywności dla kobiet* niepełnosprawnościami narządów ruchu oraz chorobami przewlekłymi.

III grupa
Bezpłatne, dwuczęściowe warsztaty odbędą się w następujących terminach: wtorki 30 listopada 2021 i 7 grudnia w godzinach 17:00 – 20:00. Obie części stanowią całość.
Warsztaty dla III grupy zostaną poprowadzone przez Alinę Kulę i Agatę Teutsch.
Zgłoszenia: uzupełnij poniższy formularz zgłoszeniowy do 25 listopada 2021 r.

IV grupa
Bezpłatne, dwuczęściowe warsztaty odbędą się w następujących terminach: 6 grudnia (poniedziałek) i 9 grudnia (czwartek) w godzinach 18:00 – 21:00. Obie części stanowią całość.
Warsztaty dla IV grupy zostaną poprowadzone przez Olgę Łaniewską i Ewę Rutkowską.
Zgłoszenia: uzupełnij poniższy formularz zgłoszeniowy do 3 grudnia 2021 r.

Warsztaty odbędą się na platformie ZOOM – osobom zakwalifikowanym przyślemy link i instrukcję. Sprawdź poniżej warunki organizacyjne i techniczne.


Nie przegap tej szansy!!! Autonomia zaprasza na pierwszy w naszej hersotrii pilotażowy warsztat online z samoobrony i asertywności bazujący na metodologii WenDo!

Czy to w ogóle możliwe, żeby uczyć się samoobrony i asertywności online? Przekonaj się sama😊!

Warsztaty z samoobrony i asertywności bazujące na metodzie WenDo są dla wszystkich kobiet*, które chcą:

  • wzmocnić się,
  • odkryć nowe możliwości,
  • swobodniej wyrażać swoje zdanie,
  • poznać sposoby opanowania stresu,
  • wiedzieć jak skuteczniej chronić się przed manipulacjami, zaczepkami, krzywdzącymi słowami i zachowaniami
  • poczuć się pewniej i lepiej w swoim ciele, ze sobą,
  • poznać i poćwiczyć techniki fizycznej samoobrony,
  • spędzić dobrze czas, śmiać się, odpocząć.


Czego możesz się spodziewać na warsztatach?
Na warsztatach bazujących na metodzie WenDo wychodzimy z założenia, że każda kobieta* jest ekspertką we własnej sprawie i może odnaleźć sposoby na to by być bezpieczniejszą i odzyskać poczucie sprawczości. Spotkanie z innymi kobietami* daje dodatkowo szanse na poznanie ich doświadczeń, sposobów, patentów, pomysłów. Ale nie dostaniesz nieproszonych „dobrych rad”.

W trakcie dwóch 3-godzinnych spotkań odbędą się ćwiczenia z pracy z ciałem, oddechem i głosem. Dowiemy się więcej o naszych granicach i o tym jak ich bronić. Będziemy ćwiczyć asertywną komunikację i reagowanie w zaaranżowanych sytuacjach. Podzielimy się pomysłami i doświadczeniami reakcji i obrony w różnych życiowych sytuacjach. Będziemy pracować nad skutecznymi strategiami obrony w sytuacjach napaści słownych i fizycznych, a także molestowania. Będziemy dyskutować, analizować materiały filmowe i planować – w dużej grupie i w mniejszych.

Warsztaty zostaną poprowadzone przez Alinę Kulę, Olgę Łaniewską Ewę Rutkowską i Agatę Teutsch – certyfikowane trenerki WenDo – samoobrony i asertywności dla dziewcząt* i kobiet*, które ukończyły specjalistyczne międzynarodowe szkolenie dotyczące dostosowania metod feministycznej samoobrony do potrzeb i możliwości kobiet z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Warsztaty “Silniejsze i bezpieczniejsze” otrzymały wyróżnienie w konkursie „Kraków bez barier”.


Aby uczestniczyć w warsztatach konieczne będą:
– rejestracja przez formularz, potwierdzona otrzymaniem informacji o zakwalifikowaniu
– korzystanie z laptopa lub tabletu (smartfon nie wystarczy) wyposażonych w słuchawki i mikrofon
– dobre połączenie z internetem (umożliwiające uruchomienie kamery i funkcji audio)
– połączenie z pomieszczania, w którym uczestniczka jest sama i może się swobodnie zachowywać (jeśli nie macie takiej możliwości – prosimy napiszcie o tym w zgłoszeniu).

Dla osób nie dysponujących własnym sprzętem istnieje możliwość wypożyczenia na czas warsztatu tabletu (taką potrzebę prosimy zgłosić jak najszybciej na adres: a.teutsch@autonomia.org.pl i jednocześnie smsem 502 24 67 68 – nie później niż do 25 listopada).Aby wziąć udział w warsztatach „Silniejsze i bezpieczniejsze” uzupełnij poniższy formularz zgłoszeniowy

na zajęcia w III grupie (30 listopada i 7 grudnia)  – zgłoszenia do 25 listopada 2021 r. –

na zajęcia w IV grupie (6 i 9 grudnia) – zgłoszenia do 3 grudnia 2021 –

Liczba miejsc ograniczona do ok. 20 – bardzo nam zależy na możliwie bezpiecznej i kameralnej atmosferze. W przypadku bardzo dużej liczby zgłoszeń zaproponujemy dodatkowe terminy.


Warsztaty realizowane są w ramach międzynarodowego projektu „Nie znaczy nie – zapobieganie przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami” (No means no – preventing violence against women with disabilities).
Projekt „Nie znaczy nie” współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach środków DJ Justice and Consumers Komisji Europejskiej oraz COCOF, a realizowany w międzynarodowym partnerstwie: Garance ASBL i Agence Wallonne De La Sante, de la Protection Sociale, du Handicap et de la Famille z Belgii, fundację Autonomia z Polski, Faire Face z Francji oraz organizacje z Niemiec: Unvergesslich Weiblich – Selbstbehauptung und Selbstverteidigung von Frauen fur Frauen und Madchenz Giesen, Wendo-Selbstbehauptung und Selbstverteidigung fur Frauen und Madchen z Marburga, Bv Fest – Bundesfachverband Femininistische Selbstbehauptung.

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Cicha 7/1
43-300 Bielsko-Biała

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784

 

Regulamin wpłat 


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Translate »
Click to listen highlighted text!