W związku z olbrzymim zainteresowaniem naszymi warsztatami, oraz brakiem miejsc mimo uruchomienia dwóch równoległych zajęć – zapraszamy Was do udziału w zajęciach w nowych grupach.
„Silniejsze i bezpieczniejsze” – pilotażowe zajęcia online z empowermentowej samoobrony i asertywności dla kobiet* niepełnosprawnościami narządów ruchu oraz chorobami przewlekłymi.
III grupa
Bezpłatne, dwuczęściowe warsztaty odbędą się w następujących terminach: wtorki 30 listopada 2021 i 7 grudnia w godzinach 17:00 – 20:00. Obie części stanowią całość.
Warsztaty dla III grupy zostaną poprowadzone przez Alinę Kulę i Agatę Teutsch.
Zgłoszenia: uzupełnij poniższy formularz zgłoszeniowy do 25 listopada 2021 r.
IV grupa
Bezpłatne, dwuczęściowe warsztaty odbędą się w następujących terminach: 6 grudnia (poniedziałek) i 9 grudnia (czwartek) w godzinach 18:00 – 21:00. Obie części stanowią całość.
Warsztaty dla IV grupy zostaną poprowadzone przez Olgę Łaniewską i Ewę Rutkowską.
Zgłoszenia: uzupełnij poniższy formularz zgłoszeniowy do 3 grudnia 2021 r.
Warsztaty odbędą się na platformie ZOOM – osobom zakwalifikowanym przyślemy link i instrukcję. Sprawdź poniżej warunki organizacyjne i techniczne.
Nie przegap tej szansy!!! Autonomia zaprasza na pierwszy w naszej hersotrii pilotażowy warsztat online z samoobrony i asertywności bazujący na metodologii WenDo!
Czy to w ogóle możliwe, żeby uczyć się samoobrony i asertywności online? Przekonaj się sama😊!
Warsztaty z samoobrony i asertywności bazujące na metodzie WenDo są dla wszystkich kobiet*, które chcą:
Czego możesz się spodziewać na warsztatach?
Na warsztatach bazujących na metodzie WenDo wychodzimy z założenia, że każda kobieta* jest ekspertką we własnej sprawie i może odnaleźć sposoby na to by być bezpieczniejszą i odzyskać poczucie sprawczości. Spotkanie z innymi kobietami* daje dodatkowo szanse na poznanie ich doświadczeń, sposobów, patentów, pomysłów. Ale nie dostaniesz nieproszonych „dobrych rad”.
W trakcie dwóch 3-godzinnych spotkań odbędą się ćwiczenia z pracy z ciałem, oddechem i głosem. Dowiemy się więcej o naszych granicach i o tym jak ich bronić. Będziemy ćwiczyć asertywną komunikację i reagowanie w zaaranżowanych sytuacjach. Podzielimy się pomysłami i doświadczeniami reakcji i obrony w różnych życiowych sytuacjach. Będziemy pracować nad skutecznymi strategiami obrony w sytuacjach napaści słownych i fizycznych, a także molestowania. Będziemy dyskutować, analizować materiały filmowe i planować – w dużej grupie i w mniejszych.
Warsztaty zostaną poprowadzone przez Alinę Kulę, Olgę Łaniewską Ewę Rutkowską i Agatę Teutsch – certyfikowane trenerki WenDo – samoobrony i asertywności dla dziewcząt* i kobiet*, które ukończyły specjalistyczne międzynarodowe szkolenie dotyczące dostosowania metod feministycznej samoobrony do potrzeb i możliwości kobiet z różnymi rodzajami niepełnosprawności.
Warsztaty “Silniejsze i bezpieczniejsze” otrzymały wyróżnienie w konkursie „Kraków bez barier”.
Aby uczestniczyć w warsztatach konieczne będą:
– rejestracja przez formularz, potwierdzona otrzymaniem informacji o zakwalifikowaniu
– korzystanie z laptopa lub tabletu (smartfon nie wystarczy) wyposażonych w słuchawki i mikrofon
– dobre połączenie z internetem (umożliwiające uruchomienie kamery i funkcji audio)
– połączenie z pomieszczania, w którym uczestniczka jest sama i może się swobodnie zachowywać (jeśli nie macie takiej możliwości – prosimy napiszcie o tym w zgłoszeniu).
Dla osób nie dysponujących własnym sprzętem istnieje możliwość wypożyczenia na czas warsztatu tabletu (taką potrzebę prosimy zgłosić jak najszybciej na adres: a.teutsch@autonomia.org.pl i jednocześnie smsem 502 24 67 68 – nie później niż do 25 listopada).
Aby wziąć udział w warsztatach „Silniejsze i bezpieczniejsze” uzupełnij poniższy formularz zgłoszeniowy
na zajęcia w III grupie (30 listopada i 7 grudnia) – zgłoszenia do 25 listopada 2021 r. –
na zajęcia w IV grupie (6 i 9 grudnia) – zgłoszenia do 3 grudnia 2021 –
Liczba miejsc ograniczona do ok. 20 – bardzo nam zależy na możliwie bezpiecznej i kameralnej atmosferze. W przypadku bardzo dużej liczby zgłoszeń zaproponujemy dodatkowe terminy.
Warsztaty realizowane są w ramach międzynarodowego projektu „Nie znaczy nie – zapobieganie przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami” (No means no – preventing violence against women with disabilities).
Projekt „Nie znaczy nie” współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach środków DJ Justice and Consumers Komisji Europejskiej oraz COCOF, a realizowany w międzynarodowym partnerstwie: Garance ASBL i Agence Wallonne De La Sante, de la Protection Sociale, du Handicap et de la Famille z Belgii, fundację Autonomia z Polski, Faire Face z Francji oraz organizacje z Niemiec: Unvergesslich Weiblich – Selbstbehauptung und Selbstverteidigung von Frauen fur Frauen und Madchenz Giesen, Wendo-Selbstbehauptung und Selbstverteidigung fur Frauen und Madchen z Marburga, Bv Fest – Bundesfachverband Femininistische Selbstbehauptung.
WenDo — це комплексний підхід, на меті якого є надання жінкам* і дівчатам* впевненості у собі, протистояти та стримувати приховані … Czytaj dalej „Warsztat WenDo Bielsko Biała”
Запрошуємо тебе на серію вебінарів з трудового права в Польщі, спеціально для українських жінок. Ці зустрічі допоможуть краще зрозуміти твої … Czytaj dalej „Цикл online-зустрічей на тему трудового права в Польщі”
We wrześniu 2024 roku zapraszamy kobiety* do udziału w warsztatach WenDo, które odbędą się w różnych miastach. WenDo to unikalna … Czytaj dalej „Zapraszamy na warsztaty WenDo we wrześniu/Запрошуємо на WenDo у вересні!”
You can now apply for History Unit’s upcoming workshop in Germany n-ost, Fundacja Autonomia, and Human Constanta launch an open … Czytaj dalej „Open Call: Workshop in Germany about Journalistic Approaches to Queer History”