EN | audio
[prisna-google-website-translator]
Ruszamy z projektem i cyklem warsztatowym Queer and Strong dla kobiet LBTQ+ i sojuszniczek
Logotyp projektu Queer and Strong. Przedstawia kobietę o długich tęczowych włosach, z ręką zgiętą w geście siły.

Najpierw przyszła pandemia i zostały wprowadzone restrykcje, którym towarzyszyły (i towarzyszą) lęk, izolacja, niepewność, odcięcie od tego, co pomaga nam przetrwać. Nie było marszy równości i parad LGBTQ+. Nie było szans, by choćby na chwilę wyjechać i odetchnąć od homo-bi-transfobicznej atmosfery. Część z nas utknęła w miejscach, gdzie nie da się żyć swobodnie, z powodu zamknięcia uczelni, utraty pracy lub innych trudnych sytuacji.

Mierzymy i zawsze mierzyłyśmy się z ograniczeniami naszych praw, z niechęcią, wrogością, z pogarszającą się sytuacją ekonomiczną i bytową – nie tylko w czasie pandemii.

Ostatnie dni pokazały, że może być jeszcze gorzej. Prawicowi politycy, na czele z prezydentem, podważają nasze człowieczeństwo, kpią z praw człowieka, prezentują wobec nas, obywatelek i obywateli, postawę pogardy i – co tu dużo mówić – nienawiści.

Jesteście wkurzone, zniecierpliwione, nabuzowane, zestresowane? Macie w sobie słuszny gniew? Czy przeciwnie – czujecie zmęczenie, osłabienie, przygnębienie? A może wszystko na raz? A może… już Wam wszystko jedno?

Chciałybyście, żeby ludzie lepiej rozumieli, że kiedy uwolnią się od homofobii, bifobii i transfobii to wszystkim nam będzie lepiej? Że nienawiść jest niebezpieczna dla wszystkich i niszczy nasze społeczeństwo, nasze rodziny, nasze szkoły, uczelnie i miejsca pracy?

Chciałybyście, żeby homofobia się skończyła? Żeby zmienił się rząd? Żeby homofobiczna mowa nienawiści nie pozostawała bezkarna?

Chciałybyście z podniesioną głową móc powiedzieć „jestem lesbijką/bi/trans/queer” i przeciwstawić się niesprawiedliwemu zachowaniu innych?

Chcecie pozbyć się tego, co w gniewie i smutku jest niszczące, za to zyskać coś dobrego?  Potrzebujecie wzmocnienia i solidarności? Chcecie wiedzieć w jaki sposób (od)zyskać siłę, energię, zadbać jednocześnie o siebie, swoje zdrowie i swoje prawa?

Chcecie się dzielić radościami, strategiami, patentami, siłą, pomysłami – bo przecież mamy ich mnóstwo?

A może jesteście sojuszniczkami osób LBTQ+, macie w sobie siłę i niezgodę, tylko wciąż zastanawiacie się „jak”?

Ostatnie wydarzenia wyraźnie pokazują jak ważne jest, żeby tu i teraz wzmacniać się i działać razem.

Bo… ¡El pueblo unido jamás será vencido! –  Lud zjednoczony, nigdy niezwyciężony!

Spotkajmy się na cyklu warsztatowym w ramach projektu Queer and Strong.

Celem tego projektu jest przede wszystkim wzmocnienie osób LBTQ+ i ich sojuszniczek. To podstawa do tego byśmy wspólnie były bardziej odporne m.in. na homo-bi-transfobię i seksizm, a także (od)zyskały poczucie wpływu, bezpieczeństwa, zdolność do marzenia o lepszym życiu i możliwość działania.

Więcej informacji o programie i zgłoszeniach do projektu: autonomia.org.pl/projekty/queer-and-strong

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Cicha 7/1
43-300 Bielsko-Biała

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784

 

Regulamin wpłat 


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Translate »
Click to listen highlighted text!