EN | audio
[prisna-google-website-translator]
Rozpoczął się pierwszy na świecie kurs trenerski WenDo dla kobiet* posługujących się ukraińskim – Akademia Treningu WenDo 3 Autonomii

!!! Rozpoczął się pierwszy na świecie kurs trenerski WenDo dla kobiet* posługujących się ukraińskim – Akademia Treningu WenDo 3 Autonomii!

Codziennie tysiące kobiet* stawia opór przemocy ze względu na płeć. Pamietamy dziś o tych, które ponoszą w tej walce najwyższą cenę.

Jednocześnie, wczorajszy dzień był wyjątkowy, także dlatego, że rozpoczął się pierwszy na świecie kurs trenerski WenDo dla kobiet* posługujących się ukraińskim (a dodatkowo np. białoruskim, polskim, rosyjskim).

Uczestniczy w nim 21 kobiet – wiele z nich od lat jest zaangażowa w przeciwdziałanie przemocy – jako niezależne aktywistki, członkinie organizacji pozarządowych, nauczycielki, pedagożki, naukowczynie, decydentki itd..

Choć kurs odbywa się w Krakowie, to uczestniczki przyjeżdzają z Ukrainy – Iwano-Frankiwskiwska, Czerkasów, rejonu winnickiego (wieś Selisze), Kijowa, Zastawnej, Swatowa w obwodzie ługańskim, Połtawy i Dniepro, z Tallinia  Estonii, z Czech: z Pragi i Ołomuńca, i z różnych miast w Polsce: Krakowa, Zabrza, Suwałk, Wrocławia, Poznania i Warszawy.

To już trzeci kurs trenerski, który realizuje Autonomia. Dzięki nam grono trenerek w Europie Środkowej i Wschodniej rośnie! Serio, jesteśmy z tego dumne:-). Wiemy, że dzięki temu, co roku kolejne tysiące dziewczyn* i kobiet* będzie budować swoją niezależność i samostanowienie, budować poczucie pewności siebie, zdolność do decydowania, stawiania granic i ochrony przed przemocą, wzmocnią swoją odwagę i solidarność.

A Tu pełna lista imion i nazwisk uczestniczek ATW3: Євгенія Рубан, Ольга Кукула, Олена Гавриш, Христина Іванчук, Наталя Омельчук, Марина Гаврилюк, Ірина Танцюра, Вікторія Вольска, Наталія Дресвяннікова, Ірина Корлякова, Ольга Комадінко, Катерина Попкова, Ольга Ларіна, Леся Филимонова Іващенко, Светлана Милинкевич, Анастасія Горєлова, Вікторія Курилко, Оксана Трибун, Наталія Веселовська, Марина Москальова, Арина Shadiy.

Aplikacje do Akademii Treningu WenDo nadesłało 48 kandydatek. Dziękujemy także wszystkimtym, które się zgłosiły, ale nie zostały przyjęte. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem tego, co każda z Was robi dla dziewcząt* i kobiet* w waszych społecznościach i nie możemy się doczekać współpracy z wami w przyszłości.

Realizacja ATW jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu CARE. Dziękujemy m.in. Amy Greenbank za jej zaangażowanie!

Bądźmy razem w walce z przemocą, patriarchatem, militaryzmem!

 

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Cicha 7/1
43-300 Bielsko-Biała

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784

 

Regulamin wpłat 


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Translate »
Click to listen highlighted text!