EN | audio
[prisna-google-website-translator]
Otwarte spotkanie o herstorii feministycznej samoobrony z Irene Zeilinger

Zapraszamy na otwarte spotkanie o herstorii feministycznej samoobrony z Irene Zeilinger.

Irene Zeilinger – socjolożka i trenerka feministycznej samoobrony z 30-letnim doświadczeniem w tej dziedzinie. Jest założycielką, byłą dyrektorką wykonawczą i obecną specjalistką ds. międzynarodowych w Garance ASBL – belgijskiej feministycznej organizacji pozarządowej zwalczającej przemoc ze względu na płeć za pomocą prewencji pierwotnej i feministycznej samoobrony.

Irene uczyła tysiące kobiet, dziewcząt, osób LGBTQIA+ i profesjonalistów/ek w całej Europie jak zapobiegać przemocy i jak się przed nią chronić. Jest również autorką jedynej francuskiej książki na temat FSD oraz broszury “Uciszmy antyfeminizm”, którą Autonomia przetłumaczyła na język polski, a także napisała pracę magisterską na temat podręczników samoobrony dla kobiet, porównując podejście mainstreamowe i feministyczne.

Irene jest również na czele feministycznego rzecznictwa przeciwko przemocy w Belgii, brała udział w pisaniu raportu cieni na temat niewdrożenia przez Belgię Konwencji Stambulskiej, zasiada w radzie doradczej nadzorującej wdrażanie belgijskiego frankofońskiego planu działania na rzecz walki z przemocą wobec kobiet oraz jest członkinią zarządu Women Against Violence Europe.

Podczas prezentacji Irene opowie czym jest feministyczna samoobrona, jakie jest jej korzenie, jak się rozwijała i czemu jest ważna.
Zapewniamy tłumaczenie na język polski.

Program wydarzenia:
18:00-18:15 – WenDo w pigułce – Olga Łaniewska, fundacja Autonomia,
18:15-18:30 – przedstawienie wyników przeprowadzonego przez Autonomię badania wpływu WenDo – Alina Kula, fundacja Autonomia,
18:30-20:00 – herstoria feministycznej samoobrony – Irene Zeilinger, Garance ASBL.

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu “Silne, odważne i solidarne Dziewczyny* się bronią!”realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Cicha 7/1
43-300 Bielsko-Biała

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784

 

Regulamin wpłat 


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Translate »
Click to listen highlighted text!