EN | audio
[prisna-google-website-translator]
Nie znaczy nie! Przewodniczki dla kobiet* z niepełnosprawnościami – rusza akcja dystrybucji
print screen strony z publikacjami

Już za niecałe dwa tygodnie rusza 30. Światowa Kampania 16 dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć. Ruszamy z akcją dystrybucji niezwykłych antyprzemocowych broszur. Zależy nam na tym, żeby trafiły do  kobiet, szczególnie w okresie trwania Kampanii.

Zwracamy się z ofertą przede wszystkim do organizacji i instytucji działających i pracujących z osobami z niepełnosprawnościami, seniorkami, osobami które są narażone lub doświadczyły przemocy, które przekażą materiały swoim klientkom i beneficjentkom.

Publikacja jest bezpłatna, nie może być sprzedawana, ani wykorzystywana komercyjnie.

W związku z naszymi ograniczonymi zasobami wysyłamy jedynie większe ilości (minimum 25 sztuk, max 50 dla jednej organizacji).

Nie znaczy nie! Przewodniczki dla kobiet* z niepełnosprawnościami- formularz zamówienia

Mniejszą ilość można odebrać od nas osobiście, w Krakowie – prosimy o kontakt: a.teutsch@autonomia.org.pl. Szczegóły w formularzu.

*******

Jakie publikacje wysyłamy?

  1. Nie znaczy nie! Jak kobiety z niepełnosprawnościami mogą obronić się przed przemocą – przewodniczka dla kobiet z trudnościami w uczeniu się lub niepełnosprawnością intelektualną. Tu dostępna w wersji cyfrowej:
  2. Nie znaczy nie! Przewodniczka dla kobiet* z niepełnosprawnościami (i bez niepełnosprawności) – w wersji klasycznej. Tu dostępna w formacie cyfrowym:

Obie publikacje są dostępne w formatach cyfrowych (powyżej linki), a także w wersji filmowej – w Polskim Języku Migowym, oraz w wersji audio – lektorskiej. Wszystkie są dostępne nieodpłatnie na naszej stronie: https://autonomia.org.pl/dowiedz-sie/#publikacje

Zachęcamy do promowania ich własnymi kanałami (media społeczne, newslettery itd.)

Nie znaczy nie! Przewodniczki dla kobiet* z niepełnosprawnościami- formularz zamówienia

******

Broszury zostały przygotowane przez międzynarodowe grono ekspertek, w tym kobiety z niepełnosprawnościami, by przełamywać milczenie wokół przemocy i wspierać kobiety z niepełnosprawnościami w przeciwstawianiu się jej. Fundamentalna dla przewodniczek jest strategia empowerment/upełnomocnienia.

 

Kobiety znajdą tu informacje w jaki sposób się chronić przed przemocą i jak na nią reagować.

 

To pierwsze w Polsce materiały poświęcone tej tematyce uwzględniające doświadczenia i realia życia kobiet* z niepełnosprawnościami słuchu, ruchu, wzroku i intelektualną (a także kobiet* i dziewczyn* bez niepełnosprawności).

 

Wiele kobiet z niepełnosprawnościami nigdy nie uczestniczyło w zajęciach z samoobrony. Znajdą one tu informacje o tym, jak chronić się przed przemocą. Niektóre kobiety z niepełnosprawnościami brały udział w takich zajęciach. Ten poradnik pomoże im pamiętać to, czego się uczyły.

 

Publikacje można odebrać osobiście, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie lub mailowo: a.teutsch@autonomia.org.pl, 502 24 67 68. Odbiór osobisty: Os. Centrum C 9 (od strony al. Gen Andersa) – w formularzu należy wybrać tą opcję.

 

Wysyłka będzie realizowana w oparciu o usługi In Post, w dniach 24.11, a następnie – już po zakończeniu Kampanii 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć, ok. 16 grudnia 2021.

 

Autonomia posiada w swojej ofercie również warsztaty i szkolenia z samoobrony i asertywności oraz z budowania pewności siebie dla kobiet z różnymi rodzajami niepełnosprawności i bez niepełnosprawności – instytucje i organizacje zainteresowane współpracą prosimy o kontakt: fundacja@autonomia.org.pl.

 

*****Autonomia jest niezależną organizacją, która nie korzysta aktualnie z żadnych polskich środków publicznych. ******

 

Uważasz, że te poradniki, to ważna rzecz?

 

Wspieraj działania Autonomii:

– jeszcze przed końcem roku możesz przekazać nam darowiznę, która nie tylko wesprze działania na rzecz kobiet i dziewczyn, ale także zmniejszy Twoje zobowiązania podatkowe.

Możesz też dokonać przelewu za pośrednictwem TPAY: https://autonomia.org.pl/wesprzyj/

– PRZEKAŻ 1% swojego podatku właśnie Autonomii – każda osoba rozliczająca się z urzędem skarbowym może zdecydować o tym, której organizacji przekaże 1% swojego podatku – weźcie sprawy w swoje ręce i samodzielnie podejmij decyzję o tym, kogo wspierać. Numer KRS Autonomii to: 0000286784

 

Z góry bardzo dziękujemy!

Zespół Autonomii

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Cicha 7/1
43-300 Bielsko-Biała

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784

 

Regulamin wpłat 


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Translate »
Click to listen highlighted text!