EN | audio
[prisna-google-website-translator]
Nie znaczy nie – kobiety z niepełnosprawnościami przeciwstawiają się przemocy – europejska konferencja dostępna po polsku i w polskim języku migowym
Baner konferencji z tytułem projektu "No means no" - napis wykonany jest duzą tłustą czcionką. Na napisie siedzą i stoją kobiety z róznymi rodzajami niepełnosptawności,w różnym wieku, o róznym pochodzeniu. Obok data konfeencji i logotypy organizatorek.

“Nie znaczy nie – kobiety z niepełnosprawnościami stawiają opór przemocy” – zapraszamy Was na wirtualną międzynarodową konferencję, która odbędzie się w Międzynarodowy Dzień Praw Osób z Niepełnosprawnościami i w ramach 30. Kampanii 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć.


Konferencja będzie tłumaczona na język polski i polski język migowy!

Już teraz można się zarejestrować klikając ten link: https://www.everywhereplus.com/nomeansnoconference….

To będzie absolutnie wyjątkowe wydarzenie! Wystąpienia zaprezentują wybitne ekspertki pracujące w tym temacie.


Żyjące na styku seksizmu i ableizmu kobiety z niepełnosprawnościami częściej spotykają się z przemocą i dyskryminacją, a ich dostęp do wsparcia i ochrony jest często ograniczony barierami. Mimo to nie są bezsilne i często skutecznie opierają się przemocy!

Konferencja ta na celu umieszczenie przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami i feministycznej samoobrony w agendzie europejskiej, poinformowanie europejskich decydentów i decydentki o lukach w polityce, a także dobrych praktykach, oraz zapewnić kobietom z niepełnosprawnościami przestrzeń do samodzielnego działania.

W konferencji wystąpienia zaprezentują m.in.: Helena Dalli – europejska komisarka ds. równości, Liz Kelly z London Metropolitan University, Dr. Monika Schröttle z University of Applied Sciences of Ravensburg-Weingarten, Lydia La Riviere Zijdel z Stichting Lydia Zijdel Foundation i Evelyn Regner, przewodnicząca @FEMMCommittee (Komitetu Praw Kobiet i Równości Płci Parlamentu Europejskiego).

Więcej informacji oraz program konferencji i zaproszenie znajdują się tu: https://www.facebook.com/events/305527371168088


Organizatorką konferencji jest Garance ASBL – liderka naszego partnerstwa.

Oficjalnymi językami konferencji są angielski i międzynarodowy język migowy, prowadzona będzie transkrypcja na żywo i prezentacje w wersjach łatwych do rozumienia. Konferencja będzie również tłumaczona symultanicznie na francuski i belgijsko-francuski język migowy oraz polski i polski język migowy.

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Cicha 7/1
43-300 Bielsko-Biała

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784

 

Regulamin wpłat 


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Translate »
Click to listen highlighted text!