EN | audio
[prisna-google-website-translator]
Młodzi idą dalej – pokaz filmu

Zobacz wspaniały film o nastolatkach, których zaangażowanie, przekonania i energia mogą zmienić świat!
Dzień po Młodzieżowym Strajku Klimatycznym w Krakowie Autonomia, Dziewczyńskie Centrum Mocy i Młodzieżowy Strajk Klimatyczny zapraszają na projekcję filmu.

Po filmie spotkanie na żywo z krakowskimi aktywistkami i aktywistami. Projekcja będzie wieńczyć Dzień Dziecka w Dziewczyńskim Centrum Mocy i zapowiadać Objazdowy Festiwal Filmowy WatchDOCS. To będzie naprawdę wyjątkowe wydarzenie!

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny to oddolny ruch, który urósł do rangi międzynarodowej dzięki Grecie Thunberg. Ta 16-latka zdecydowała się na cotygodniowe opuszczanie szkoły by strajkować pod szwedzkim parlamentem, w imieniu wszystkich młodych osób. Dzisiaj przemawia w parlamentach, na szczytach międzynarodowych, przypominając o zagrożeniach jakie niosą za sobą zmiany klimatyczne. Krakowska młodzież – tak pisze o swoich motywacjach:

“Widzimy co się dzieje na świecie, jak wiele krzywd spotyka ludzi na całym świecie ponieważ nie umiemy przełożyć troski o środowisko nad zarabianie pieniędzy. Martwią nas apele naukowców z całego świata oraz ignorancja, jaka wykazują się politycy. Martwi nas przerażająca ilość gatunków zwierząt, jakie trawimy każdego dnia. Martwi nas podnoszący się poziom oceanów. A przede wszystkim martwi nas nasza przyszłość .
I żądamy zmian”.

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Cicha 7/1
43-300 Bielsko-Biała

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784

 

Regulamin wpłat 


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Translate »
Click to listen highlighted text!