EN | audio
[prisna-google-website-translator]
Międzynarodowy Dzień Przeciw Homo-, Trans- i Bifobii – nagranie seminarium Queer & Strong
Logotyp projektu Queer and Strong. Przedstawia kobietę o długich tęczowych włosach, z ręką zgiętą w geście siły.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii #IDAHOTB.

Tym bardziej cieszymy się, że akurat w tym dniu możemy zaprezentować Wam nagranie seminarium Queer & Strong – wokół siły, odwagi i solidarności (w czasach pogardy i nienawiści), które zorganizowałyśmy w Autonomii 27 marca tego roku.

Podczas seminarium Magdalena Dropek (Fundacja Równość.org.pl), Ewa Furgał (fundacja Dziewczyny w Spektrum), Agata Teutsch (fundacja Autonomia), Ilaj Zaremba (Ulex Project), Marta Trawińska (doktora socjologii, niezależna badaczka), Magdalena Mijas (DOM EQ – Krakowskie Centrum Równości), Magdalena Łabędź (Tolerado), Maciej Miłkowski (XIII LO w Krakowie), Ewa Stoecker (Dział ds. Bezpieczeństwa i Równego Traktowania – Bezpieczni UJ), Anna Strzałkowska (członkini Rady ds. Równego Traktowania w Gdańsku) i Nina Gabryś (Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityk Równościowych) wymieniały i wymieniali doświadczenia, refleksje i strategie działania w zakresie:

  • tego, co wiemy o sytuacji osób LGBTQ+ – tych mieszkających w miastach i poza dużymi miastami, tych z niepełnosprawnościami, tych młodych i tych starszych
  • tego, co wiemy o zakresie ich dostępu do zasobów społecznych, wpływie sytuacji społeczno-politycznej na ich zdrowie i dobrostan. I co z tego wynika?
  • tego, co może zrobić każda osoba i całe społeczności – szkoły, uczelnie, miejsca pracy, instytucje publiczne i władze lokalne – by przeciwstawiać się dyskryminacji i przemocy

W tym dniu pamiętajmy również, że osoby, które doświadczają wykluczenia, dyskryminacji i związanej z nimi przemocy, nie zawsze są “tylko” osobami LGBTQ+. Każda ta osoba jest wyjątkowa i różna od innych osób z tej społeczności. Osoby LGBTQ+ mogą też doświadczać dyskryminacji opartej na uprzedzeniach odnoszących się do innych elementów ich tożsamości – takich jak płeć, wiek, pochodzenie narodowe i etniczne, wyznanie lub bezwyznaniowość, sprawność itd.

Uważamy za kluczowe, żeby wewnątrz naszego środowiska starać się przeciwdziałać także tym innym uprzedzeniom, dyskryminacji i przemocy.

Dziękujemy Queer.pl i Radzie ds. Równego Traktowania Kraków za matronat medialny nad wydarzeniem!

 

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Cicha 7/1
43-300 Bielsko-Biała

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784

 

Regulamin wpłat 


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Translate »
Click to listen highlighted text!