Projekt „Lato Dziewczyńskiej Mocy i Międzynarodowy Dzień Dziewczynki” to propozycja dla dziewczynek, nastolatek i młodych kobiet mieszkających w Nowej Hucie i w innych dzielnicach Krakowa. Jest to letnia oferta Dziewczyńskiego Centrum Mocy fundacji Autonomia na okres od sierpnia do października. Celem projektu jest promowanie równości kobiet i mężczyzn poprzez działania empowermentowe/wzmacniające skierowane do dziewczynek, nastolatek (w wieku od 7–18 lat) oraz dorosłych kobiet i ich otoczenia.
W ramach Lata Dziewczyńskiej Mocy planujemy zorganizować 10 bezpłatnych sesji warsztatowych, które będą realizowane od sierpnia do października. Jest to możliwe dzięki wsparciu Urzędu Miasta Krakowa, który dofinansował nasz projekt. Tematyka warsztatów będzie różnorodna, z koncentracją na kwestiach równości płci, wzmacniania, przeciwdziałania dyskryminacji. Zależy nam na tym, aby trafić do młodych dziewczyn i nastolatek.
Program warsztatów:
18 sierpnia, wtorek, godz. 16.00–18.00
Urodzinowy Piknik Autonomii
Zapraszamy dziewczynki, żeby się poznać, pograć w gry, poczytać książki i stworzyć kolaże. Na spotkanie nie obowiązują zapisy, po prostu przyjdźcie!
Miejsce: Łąki Nowohuckie niedaleko Nowohuckiego Centrum Kultury.
24 sierpnia, poniedziałek, godz. 12.00
Dziewczyński Wyjazd w Skałki
Wyjazd dla ośmiu dziewczyn i dziewczynek w wieku od 10 lat. Podczas wycieczki będziemy się wspinać pod okiem wykwalifikowanej instruktorki, rozpalimy ognisko i upieczemy na nim roślinne pyszności!
Miejsce: Całodniowy wyjazd do Doliny Kobylańskiej. Zapisy przyjmujemy pod adresem: k.hromek@autonomia.org.pl
31 sierpnia, poniedziałek, godz. 16.00–19.00
Warsztat Kreatywnego Pisania – zapraszamy dziewczyny w wieku 10–16 lat do wspólnej zabawy słowem.
maksymalna ilość osób to 12.
Miejsce: Fundacja Autonomia, Os. Centrum C 9.
zgłoszenia przez formularz:
7 i 14 września, poniedziałek, godz. 16.00–19.00
Dziewczyny rozmawiają o równości 1 i 2
Cykl dwóch warsztatów dla dwunastu Dziewczynek w wieku 10–12 lat.
To spotkania, podczas których porozmawiamy, co to znaczy, że dziewczęta i chłopcy są sobie równi, czym są równe prawa i możliwości, co możemy robić jako dziewczyny (wiadomo, że wszystko, prawda? 🙂 )
Na drugim spotkaniu wymyślimy równościowe hasła i symbole/rysunki, zrobimy własne przypinki oraz projekty ulotek i plakatów Dziewczyńskiego Centrum Mocy. Będziemy się świetnie bawić w dziewczyńskim gronie!
Miejsce: Fundacja Autonomia, Os. Centrum C 9.
Zgłoszenia na cykl przez formularz:
21 i 28 września, poniedziałek, godz. 16.00–19.00
Dziewczyny mają moc 1 i 2
To cykl dwóch warsztatów dla dwunastu Dziewczyn w wieku 13–16 lat.
Pierwsze spotkanie będzie miało charakter dyskusji, podczas której nauczymy się zauważać i przełamywać stereotypy. Spróbujemy zobaczyć, że mamy bardzo duży wpływ na to, jak widzimy rzeczywistość, co nas ogranicza, a co pomaga nam wierzyć w naszą moc.
Na kolejnym spotkaniu nagramy filmy i zrobimy zdjęcia, pokazując, w jakiej rzeczywistości chciałybyśmy żyć, i jaką już teraz możemy współtworzyć. Będą to warsztaty twórcze, wykorzystujące różne techniki.
Miejsce: Fundacja Autonomia, Os. Centrum C 9.
Zgłoszenia cykl przez formularz:
Projekt „Lato Dziewczyńskiej Mocy i Międzynarodowy Dzień Dziewczynki” został dofinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków (Kraków PL) www.krakow.pl.
WenDo — це комплексний підхід, на меті якого є надання жінкам* і дівчатам* впевненості у собі, протистояти та стримувати приховані … Czytaj dalej „Warsztat WenDo Bielsko Biała”
Запрошуємо тебе на серію вебінарів з трудового права в Польщі, спеціально для українських жінок. Ці зустрічі допоможуть краще зрозуміти твої … Czytaj dalej „Цикл online-зустрічей на тему трудового права в Польщі”
We wrześniu 2024 roku zapraszamy kobiety* do udziału w warsztatach WenDo, które odbędą się w różnych miastach. WenDo to unikalna … Czytaj dalej „Zapraszamy na warsztaty WenDo we wrześniu/Запрошуємо на WenDo у вересні!”
You can now apply for History Unit’s upcoming workshop in Germany n-ost, Fundacja Autonomia, and Human Constanta launch an open … Czytaj dalej „Open Call: Workshop in Germany about Journalistic Approaches to Queer History”