Rezerwuj czas! Zgłoś się już dziś – nie przegap tego wydarzenia.
20 września 2021, w godzinach 9:00–14:00, fundacja Autonomia wraz z Partnerkami i Ambasadorkami zaprasza na pierwszą ogólnopolską konferencję o zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet* z niepełnosprawnościami słuchu, ruchu, wzroku i intelektualnymi, która odbywa się w ramach międzynarodowego projektu „Nie znaczy nie – zapobieganie przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami”.
Konferencja będzie pierwszą od wielu miesięcy, okazją do spotkania na żywo kobiet z niepełnosprawnościami i osób zainteresowanych powstrzymaniem epidemii przemocy wobec dziewcząt* i kobiet*, przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie, prawami osób z niepełnosprawnościami, działaniami na rzecz emancypacji kobiet*.
Zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami i bez niepełnosprawności, osoby już zaangażowane i szukające możliwości zaangażowania, osoby zainteresowane problematyką niepełnosprawności, równości, sprawiedliwości, przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji, gender, feminizmu, praw człowieka, intersekcjonalności; osoby działające na „akademii”, w organizacjach pozarządowych, administracji publicznej, mediach, partiach, instytucjach, grupach nieformalnych, kolektywach, osoby studiujące.
W konferencji wezmą udział m.in.:
W trakcie konferencji odbędzie się premiera pierwszych w Polsce informatorów skierowanych do kobiet* z różnymi rodzajami niepełnosprawności i uwzględniających wyzwania przed jakimi stoją w obszarze przemocy i dyskryminacji pt. „Nie znaczy Nie – przewodniczka dla kobiet z niepełnosprawnościami (i bez niepełnosprawności)”.
Przewodniczka będzie dostępna w PJM, w wersji audio, w formie tekstowej, tekstu łatwego do czytania, a przed końcem roku także w formie animacji video.
Szczegółowy program wkrótce.
Organizatorka: fundacja Autonomia
Współorganizacja: Wydział Humanistyczny AGH
Liczba miejsc w sali ograniczona! Zgłoś się już dziś za pośrednictwem formularza: https://forms.gle/konferencja.
Jeśli samodzielne uzupełnienie ankiety zgłoszeniowej nie jest możliwe prosimy o kontakt: a.kula@autonomia.org.pl, 515 476 659 (również SMS).
Konferencja odbędzie się w Auli Centrum Dydaktyki AGH (budynek U2), ul. Władysława Reymonta 7, 30-059 Kraków – miejsce konferencji jest dostępne dla osób poruszających się na wózkach.
Zapewniamy tłumaczenie na Polski Język Migowy i język polski, transkrypcję na żywo i inne (w zależności od zidentyfikowanych potrzeb i możliwości organizatorek). Sala zaopatrzona będzie w pętlę indukcyjną.
Konferencja będzie nagrywana (do późniejszego udostępnienia na kanale YouTube fundacji Autonomia).
Projekt „Nie znaczy nie – zapobieganie przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami” (No means no – preventing violence against women with disabilities) współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach środków DJ Justice and Consumers Komisji Europejskiej, a także Komisję Wspólnoty Francuskiej w Brukseli (COCOF), BNP Paribas, ERA – Equal Rights in Action Fund, Fem Fund oraz Goethe Institute. Realizowany jest w międzynarodowym partnerstwie: Garance ASBL i Agence Wallonne De La Sante, de la Protection Sociale, du Handicap et de la Famille z Belgii, fundację Autonomia z Polski, Faire Face z Francji oraz organizacje z Niemiec: Unvergesslich Weiblich – Selbstbehauptung und Selbstverteidigung von Frauen fur Frauen und Madchenz Giesen, Wendo-Selbstbehauptung und Selbstverteidigung fur Frauen und Madchen z Marburga, Bv Fest – Bundesfachverband Femininistische Selbstbehauptung.
Lokalne partnerki projektu: Inicjatywa Różowy Orzech przy Fundacji Akademia Młodych Głuchych, Inicjatywa Pełnoprawna, Fundacja Kulawa Warszawa.
Ambasadorki projektu: Kamila Albin, Katarzyna Bierzanowska, Ewa Furgał, Maria Reimann, Ewa Rutkowska, Anna Rutz, Izabela Sopalska-Rybak, Magdalena Szarota, Agnieszka Szeliga, Zuzanna Szymańska.
Patronat Honorowy: dr Adam Bodnar, były Rzecznik Praw Obywatelskich.
Matronaty i Patronaty medialne: Kolektyw Artykuł 6., Czasopismo Instytutu Psychologii Zdrowia “Niebieska Linia”, OKO.press, Rampa – Pokonujemy bariery, Fundacja Kreatywni Niewidzialni, Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych “Nasze sprawy”.
Współpraca: Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Kraków bez Barier
WenDo — це комплексний підхід, на меті якого є надання жінкам* і дівчатам* впевненості у собі, протистояти та стримувати приховані … Czytaj dalej „Warsztat WenDo Bielsko Biała”
Запрошуємо тебе на серію вебінарів з трудового права в Польщі, спеціально для українських жінок. Ці зустрічі допоможуть краще зрозуміти твої … Czytaj dalej „Цикл online-зустрічей на тему трудового права в Польщі”
We wrześniu 2024 roku zapraszamy kobiety* do udziału w warsztatach WenDo, które odbędą się w różnych miastach. WenDo to unikalna … Czytaj dalej „Zapraszamy na warsztaty WenDo we wrześniu/Запрошуємо на WenDo у вересні!”
You can now apply for History Unit’s upcoming workshop in Germany n-ost, Fundacja Autonomia, and Human Constanta launch an open … Czytaj dalej „Open Call: Workshop in Germany about Journalistic Approaches to Queer History”