EN | audio
Joga w Autonomii
Cztery graficzne osoby praktykujące jogę. Pośrodku napis: Joga w Autonomii

Wiele rozmawiałyśmy o tym, że fajnie byłoby gdyby w Autonomii była joga. Niektóre z nas od lat praktykują (też samodzielnie w domu), inne nigdy wcześniej nie miały z jogą styczności. Kiedy rok temu nastała pandemia COVID-19 udało nam się przekuć rozmowy w konkretne działania: sprawdziłyśmy skalę zainteresowania jogą online wśród osób wokół Autonomii, zebrałyśmy rekomendacje do której szkoły jogi się zwrócić, zdobyłyśmy pieniądze na sfinansowanie zajęć. Tak trafiłyśmy na wspaniałe zajęcia Gosi Szymkowiak z Po Prostu JOGA.

Przez 4 miesiące spotykałyśmy się raz w tygodniu.

Skąd pomysł, żeby fundacja organizowała dla osób z nią współpracujących jogę? Odpowiedzi jest wiele – z troski o dobrostan osób które są zaangażowane w działania Autonomii, z wyrażanych przez nie potrzeb, z chęci budowania naszych relacji w oparciu o coś więcej niż to, co z poziomu “głowy, zadań, projektów”, dla zdrowia, równowagi, dla integracji (jesteśmy z bardzo różnych miast w Polsce). Te półtorej godziny, raz w tygodniu to był bardzo dobry czas. Formuła online otworzyła możliwości, których wcześniej nie brałyśmy pod uwagę: spotykałyśmy się w gronie osób, które są rozproszone – część mieszka w Krakowie, ale były też osoby z Bielska-Białej, Warszawy czy przebywające we Włoszech.

W sierpniu, wrześniu i październiku (16.08–5.10) wracamy do naszych zajęć w formie online i offline, i chcemy otworzyć je również dla ok. 10 osób wspierających lub po prostu obserwujących i kibicujących działaniom Autonomii/innym organizacjom działającym na rzecz praw kobiet.

Zajęcia odbywać się będą metodą Sivanandy, zapraszamy osoby na wszystkich poziomach zaawansowania. Nie wymagają specjalistycznego sprzętu – jedynie maty i ewentualnie koca. Podczas zajęć stacjonarnych możemy udostępnić je osobom uczestniczącym. Nie wypożyczamy jednak sprzętu do domów. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Zapisy przyjmujemy do 4 sierpnia za pośrednictwem formularza: https://bit.ly/joga-autonomia.

Liczy się kolejność zgłoszeń.
Zapraszamy!

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Cicha 7/1
43-300 Bielsko-Biała

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784

 

Regulamin wpłat 


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Click to listen highlighted text!