EN | audio
[prisna-google-website-translator]
JAK CHRONIĆ UCHODŹCZYNIE PRZED PRZEMOCĄ? WSKAZÓWKI I REKOMENDACJE
Ilustracja w tonacji niebiesko - żółtej. W centrum grafika przedstawiająca kobietę z dzieckiem na ręku i stojącą obok niej walizką. Na grafice napis: przemoc ze względu na płeć wobec uchodźczyń. Ramy prawne i rozwiązania praktyczne
Czas wojny, ucieczki i poszukiwania schronienia – to dla kobiet, dziewczynek oraz osób trans czas bardzo wysokiego ryzyka związanego z przemocą ze względu na płeć. Przez ukraińsko – polską granicę przechodzą niemal wyłącznie kobiety* i dzieci – w tym dziewczynki*. Są wśród nich także kobiety* z niepełnosprawnościami – w jeszcze wyższym stopniu narażone na przemoc.
Apelujemy do służb, instytucji, organizacji humanitarnych i grup – by we wszystkich działaniach skierowanych do “osób” uciekających z Ukrainy uwzględnić kwestie płci, wieku, tożsamości seksualnej i niepełnosprawności i związanego z nimi narażenia na przemoc ze względu na płeć. Każda osoba, która zaangażowała się w pomaganie – może to robić skuteczniej dzięki tej publikacji.
Publikacja, którą udostępniamy przygotowały Anna Lipowska – Teutsch, Beata Zaduminska i Agata Teutsch w 2016 roku dla Fundacji Wolna Syria – mamy nadzieję, że zebrane w niej wskazówki i rekomendacje oraz algorytm wczesnego wspomagania uchronią wiele kobiet przed przemocą albo wtórną wiktymizacją.

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Cicha 7/1
43-300 Bielsko-Biała

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784

 

Regulamin wpłat 


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Translate »
Click to listen highlighted text!