EN | audio
[prisna-google-website-translator]
Inauguracja Dziewczyńskiego Centrum Mocy on tour

Podoba ci się idea Dziewczyńskich Centrów Mocy? Marzy Ci się takie miejsce w Twojej społeczności?

Weź udział w webinarze – przyjedź do Dziewczyńskiego Centrum Mocy na szkolenie – a my odwiedzimy Cię w ramach DCM on tour i wesprzemy w uruchomieniu DCM!

Autonomia we współpracy z programem WzmocniONE Magovox i Ashoka Polska zaprasza na wyjątkowe webinarium – które inauguruje Dziewczyńskie Centrum Mocy on tour.

Uważamy, że każda społeczność ma potencjał do stworzenia Dziewczyńskiego Centrum Mocy. Czyli miejsca w którym każda dziewczynka,* nastolatka i młoda kobieta* może bezpiecznie i bez przeszkód odkrywać swoje możliwości i siłę, wzmacniać swoją odwagę, pozbywać się poczucia wstydu i bezradności, doceniać swoje ciało, uczyć się jak podejmować decyzje i wyzwania, w jaki sposób przełamywać ograniczenia, jak się organizować i współpracować, a czasem nawet jak bezpiecznie popełniać błędy. Razem z innymi. W realu.
Miejsca,   w którym każda dziewczynka*, nastolatka* i młoda kobieta ma potencjał, który dzięki empwoermentowi może zostać wydobyty, posłużyć tej osobie i jej społeczności. Świat jest w kryzysie i bardzo potrzebuje zmiany. Parafrazując słowa Ghandiego – działajmy, by dziewczyny* i młode kobiety* były częścią tej zmiany!

Dlatego ruszamy w trasę – uruchamiamy “Dziewczyńskie Centrum Mocy on tour” i będziemy wspierać grupy inicjatywne w uruchamianiu lokalnych DCM.

Zapraszamy Was do udziału w webinarium 10 marca od 18:00 – 20:00 na którym dowiecie się więcej o tym czym jest Dziewczyńskie Centrum Mocy w praktyce. Podzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami: wyzwaniami, pomyłkami i odkryciami.

Zapisz cię na webinarium: Formularz zgłoszeniowy

Webinarium poprowadzi Agata Teutsch z fundacji Autonomia – pomysłodawczyni Dziewczyńskiego Centrum Mocy, współtworczyni modelu operacyjnego, empowermentowego programu edukacyjnego dla dziewczyn i programu szkolenia dla edukatorek empowermentowych. Za swoją działalność otrzymała takie wyróżnienia jak: udział w międzynarodowej sieci innowatorów/ek społecznych Ashoka (wśród kobiet m.in. Sylwia Chutnik, Dominika Szaciłło, Agata Stafiej – Bartosik, Katarzyna Batko – Tołuć), nominacja do Konkursu Okulary Równości im. Izabeli Jarugi – Nowackiej, laureatka plebiscytu “Kobiety –  kobietom” miesięcznika Uroda Życia.

Dla osób/grup, które będą zainteresowane dalszym działaniem zorganizujemy 4-dniowe szkolenie pt. Dziewczyńskie Centrum Mocy – jak zacząć? Szkolenie on line >>kliknij po więcej informacji<<

  •       Doświadczycie na własnej skórze tego czym są działania empowermentowe.
  •       Dowiecie się jakie są fundamenty i ramy działań zorientowanych na upełnomocnienie dziewczynek*, nastolatek i młodych kobiet*.
  •       Dowiecie się jak działa Dziewczyńskie Centrum Mocy w Krakowie i Madchentreff w Poczdamie.
  •       Będziecie mieć okazję do sprawdzenia jakimi zasobami dysponujecie, by uruchomić działania empowermentowe dla dziewczynek*, nastolatek i młodych kobiet*.
  •       Otrzymacie komplet materiałów dotyczących działań budujących ich poczucie siły/mocy, odwagę i solidarność, które będziecie mogły stosować w swojej przyszłej Mocno Dziewczyńskiej działalności.
  • zaplanujecie działania na ten rok, które będa Waszym początkiem w tworzeniu DCM

Szkolenie odbędzie się w Krakowie, w naszym Dziewczyńskim Centrum Mocy.

Następnie wesprzemy kilka grup inicjatywnych w podjęciu działań w swojej społeczności lokalnej.

Między 17 a 30 czerwca wyruszamy w trasę – Dziewczyńskie Centrum Mocy on tour!
Spakujemy DCM i przyjedziemy do wybranych ok. 6 lokalnych grup inicjatywnych DCM z przykładowymi zajęciami i warsztatami. Zbudujemy program dwudniowych zajęć w oparciu także o zasoby (ludzi, kompetencje, miejsca, sprzęt) grup inicjatywnych oraz innych inicjatyw. Mamy nadzieję, że taki impuls na początek pozwoli na uruchomienie w Waszych lokalnych społecznościach takiej wersji Dziewczyńskiego Centrum Mocy, na którą możecie sobie pozwolić i jaką sobie wymarzycie.

Dlaczego potrzebne są Dziewczyńskie Centra Mocy?
Najkrócej?
– Po pierwsze nie godzimy się z ograniczeniami i przemocą, z którymi spotykają się dziewczynki, nastolatki i młode kobiety.
– Po drugie chcemy, żeby mogły żyć w zgodzie ze sobą, rozwijać się bez ograniczeń i realizować swoje marzenia.
– Po trzecie dziewczyny i młode kobiety nie wykorzystują swojego potencjału, aby uczynić świat, w którym wszyscy żyjemy, lepszym miejscem dla wszystkich. To szkodliwe i niesprawiedliwe. To jest po prostu złe dla nas wszystkich.

Sytuacja przyszłych kobiet ma swoje źródła w sytuacji dzisiejszych dziewczynek, sytuacja dziewczynek zależy od sytuacji kobiet. Moc kobiet* zaczyna się od dziewczynek*.

Autonomia działa, by każda dziewczynka i kobieta była bezpieczna i odważna, mogła decydować o sobie, mogła się rozwijać i razem z innymi wpływać na kształt świata. W 2018 roku wystartowałyśmy w pierwszej edycji „Wzmocnionych”, a kilka miesięcy później, w 2019 roku uruchomiłyśmy pierwsze w Polsce Dziewczyńskie Centrum Mocy. W 2021 roku zakończyłyśmy realizację międzynarodowego projektu, w ramach którego powstał model pracy empowermentowej z dziewczynkami i nastolatkami i model funkcjonowania Centrum.

Całe wydarzenie chcemy nagłośnić medialnie, aby coraz więcej osób, organizacji i grup otwierało DCM. Staramy się o matronaty i partnerstwa m.in. Wysokich Obcasów. Jeśłi jesteście grupą, która chciałby zostać partnerka tego przedsięwzięcia – piszcie do nas.

A potem może razem uda nam się zrobić największe jak dotąd obchody Międzynarodowego Dnia Dziewczyn – 11.10.2022 i stworzyć całą sieć DCM w Polsce!

Do zobaczenia!

Projekt realizowany we współpracy z programem WzmocniONE Magovox i Ashoka Polska.
Partnerki: Akcja Menstruacja
Partnerka medialna: SZAJN

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Cicha 7/1
43-300 Bielsko-Biała

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784

 

Regulamin wpłat 


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Translate »
Click to listen highlighted text!