EN | audio
Dziewczyny* i młode kobiety* zamiast Rady Miasta Krakowa;-)
Tytuł konferencji na 10 grudnia - Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka umieszczony na różowym tle. "Dziewczyńskie Centra Mocy - od dziewczynki do obywatelki". Logotypy Autonomii, Zimtzicken, Garance ASBL i Programu Erasmus, oraz Kampanii 16 Dni AkcjiPrzeciw Przemocy ze względu na Płeć

Wiadomości z ostatniej chwili:

  • konferencja “Dziewczyńskie Centra Mocy – od dziewczynki do obywatelki” odbędzie się we wspaniałej Sali Obrad Pałacu Wielkopolskich w siedzibie Urzędu Miasta Krakowa – dokładnie w tym samym miejscu, w którym odbywają się sesje Rady Miasta!
  • w pierwszej kolejności przestrzeń będzie należeć do nastolatek* i młodych kobiet*, które w swoich wystąpieniach poruszą kwestie: edukacji w tym edukacji seksualnej i praw reprodukcyjnych, sytuacji dziewczyn* LBTQ+, sytuacji młodych aktywistek, dziewczyn które musiały wyjechać z Białorusi, w związku z represjami, sytuacji dziewczyn* Głuchych, a także genderowego wymiaru katastrofy klimatycznej i zaangażowania politycznego.
  • będzie można wysłuchać wystąpień organizacji partnerskich z Poczdamu (Niemcy) i Garance ASBL z Brukseli (Belgia) – obie organizacje mają kilkudziesięcioletnie doświadczenie w działaniach empwoermentowych w tym prowadzeniu centrum dla dziewczyn*
  • przedstawimy wyniki ewaluacji projektu, działanie Dziewczyńskiego Centrum Mocy Autonomii i możliwości rozwijania tego pomysłu – otwierania kolejnych miejsc w całej Polsce
  • na koniec, wraz z sojuszniczkami z uczelni i urzędu, w oparciu o rekomendacje zastanowimy się nad możliwościami współpracy w obszarze wzmacniania dziewczyn i profilaktyki przemocy.

Szczegółowy program dostepny jest tu: 2021_12_10_plan_konferencji_DCM

Z panelistkami i niewielką grupką osób, które na żywo wezmą udział w konferencji, spotykamy się 10 grudnia 2021 w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka w godzinach 9:30 – 15:00.

W związku z rosnącą liczbą zakażeń COVID – 19, w trosce o zdrowie osób występujących i uczestniczących podjęłyśmy decyzję o maksymalnym ograniczeniu liczby osób, które będą mogły być obecne na konferencji na żywo. Dlatego zawiesiłyśmy przyjmowanie zgłoszeń za co przepraszamy, ale jednocześnie mamy nadzieję, że spotka się to ze zrozumieniem.

Zapraszamy osoby zaszczepione przeciwko COVID, szczególnie te związane z mediami, edukacją i politykami lokalnymi, które są zainteresowane udziałem. Prosimy o wcześniejszy kontakt pod nr telefonu: 515476659

Konferencja będzie nagrywana (do późniejszego udostępnienia na kanale YouTube fundacji Autonomia).

Wciąż mamy nadzieję, że uda nam się zrealizować streaming konferencji na FB.

Konferencja będzie tłumaczona na/z Polskiego Języka Migowego przez Magdę Sipowicz i Marzenę Kasperską.

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Cicha 7/1
43-300 Bielsko-Biała

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784

 

Regulamin wpłat 


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Click to listen highlighted text!