EN | audio
[prisna-google-website-translator]
Dziewczyńskie Centrum Mocy w Waszej miejscowości? To możliwe.

Po pierwsze zamarzyłyśmy o wspaniałej empowermentowej podróży kamperem…., po drugie wierzymy, że każda dziewczyna*, nastolatka* i kobieta ma prawo do odkrycia własnej siły, odwagi i mocy solidarności, wierzymy że każda społeczność ma moc do uruchomienia Dziewczyńskiego Centrum Mocy.

Dziewczyńskie Centrum Mocy w Waszej miejscowości? To możliwe.

UWAGA UWAGA!

Zapraszamy grupy nieformalne (nawet 3 osobowe) i organizacje do składania aplikacji na współrealizację dwudniowych wydarzeń w Waszych społecznościach lokalnych w ramach projektu Dziewczyńskie Centrum Mocy on Tour.

W okresie między 17 z 30 czerwca ruszamy w niesamowitą Dziewczyńską Podróż. Odwiedzimy 6 miejscowości i wraz z Wami potworzymy na 2 dni Dziewczyńskie Centrum Mocy. Będziemy razem z Wami planować i realizować warsztaty, projekcie, dyskusje i inne działania – po to, by przekonać Was i Wasze społeczności do stworzenia przez Was DCM w formule, która jest dla Was dostępna.

Jeśli chcecie, żebyśmy przyjechały właśnie do Was – aplikujcie! Czekamy na Wasze zgłoszenia do 30 kwietnia.
Zasady udziału w projekcie DCM on tour.

Formularz aplikacyjny   

Dla osób/grup które najpierw chcą dowiedzieć się więcej o tym jak funkcjonuje DCM zapraszamy na szkolenie on-line “DCM jak zacząć” – tu szczegółowe informacje i zapisy.
Zgłoszenia do 17 kwietnia.

Bardzo chcemy też spotkać się z Wami i porozmawiać o tym jak działa Dziewczyńskie Centrum Mocy, a także o innych inicjatywach np. Dziewczyńskich obozach muzycznych – Girls Rock Camps. Chcemy zastanowić się wspólnie w jaki sposób sprawić, żeby u Was działało DCM.
Chcemy też wspólnie z Wami zastanowić się jak możemy wspierać Wasze działania.

Z czym przyjedziemy:

  • przyjedziemy busem albo kamperem, będzie nas ok 3-5 osób
  • będziemy mieć namiot na spotkania i zajęcia, który ma łącznie 16 metrów kwadratowych – to nie pałac, ale można się schronić przed deszczem, albo ciekawskim okiem:-)
  • będziemy mieć sprzęt i materiały do wszystkich zajęć które proponujemy
  • przyjedziemy do Was z małą wzmacniającą biblioteczką i kilkoma filmami których projekcje możemy zorganizować zupełnie nieodpłatnie
  • w każdej miejscowości która odwiedzimy będziemy mogły spędzić około 1,5 – 2 dni, zajęcia i spotkania możemy realizować zarówno przed południem jak i wieczorem.

Przez cały czas DCM on Tour będziemy prowadzić relację w mediach społecznościowych z tego co się dzieje – to okazja także dla Was na rozpromowanie Waszej grupy i działań.

Czego będziemy od Was potrzebować:

  • przygotowania Waszej społeczności na nasz przyjazd:-)
  • zorganizowania przez Was grup na zajęcia, spotkania, projekcje
  • zapewnienia miejsca na zajęcia (świetlica, klasa, sala sportowa lub inne miejsce) lub spokojnego miejsca na rozbicie namiotu zajęciowego. Bardzo ważna dla nas jest dostępność architektoniczna, więc będziemy wdzięczne za miejsce które jest dostępne dla osób na wózkach z dostępną toaletą.
  • dostępu do prądu – jeśli miałybyśmy realizować projekcje, słuchać muzyki itd.

Będziemy się przemieszczać busem lub kamperem, z namiotami – jeśli Wasza społeczność może nas przenocować w domu, mieszkaniu – wspaniale, jeśli nie potrzebujemy mieć gdzie zaparkować i się rozbić, oraz mieć dostęp do łazienki.

Projekt realizowany we współpracy z programem WzmocniONE Magovox i Ashoka Polska.
Partnerki: Akcja Menstruacja
Partnerka medialna: SZAJN

 

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Cicha 7/1
43-300 Bielsko-Biała

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784

 

Regulamin wpłat 


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Translate »
Click to listen highlighted text!