EN | audio
[prisna-google-website-translator]
Dziewczyńska Dwudniówka Klimatyczna

Hej Dziewczyno! Teraz zgłoś się na Dziewczyńską Dwudniówkę Klimatyczną!

#girl power / #FridayForFuture / #climate change / #vegan / #upcykling / #zero waste / #feminism / #social change / #empowerment / #activism

#moc dziewczyn / #FridayForFuture / #zmiany klimatyczne / #weganizm / #zero waste / #feminizm / #zmiana społeczna / #empowerment / #zaangażowanie

Masz 11 – 15 lat?

Masz czas 1 i 2 sierpnia?

Gdzieś już słyszałaś takie nazwiska jak Greta Thunberg, Inga Zasowska, Patrycja Andrychowicz, Martyna Grygierek? Wiesz czym są „Friday for future”?

Teraz!!! Zgłoś się na Dziewczyńską Dwudniówkę Klimatyczną organizowaną przez Dziewczyńskie Centrum Mocy fundacji Autonomia. Mamy tylko 15 miejsc.
Udział w całości bezpłatny!

Co się będzie działo?
Będziesz mogła zostać – jak Greta Thunberg – proklimatyczną światozmieniaczką
Dowiesz się co powoduje zmiany klimatu.
Małe działania – wielkie zmiany – Twoje codzienne wybory mają znaczenie.
Przygotujesz z innymi dziewczynami pysznego wegańskiego grilla.
Poznasz dziewczyński ekomanifest.
Sprawisz, że nudna koszulka zyska ważne przesłanie.
Własnoręcznie przygotujesz upcyclingową torbę na zakupy.
Poznasz historie dziewczyn i kobiet z różnych części świata, dla których zmiany klimatu mają szczególne znaczenie.
Dowiesz się jakie działania podejmują nastolatki i kobiety na całym świecie.
Dowiesz się skąd pochodzą kupowane przez nas produkty i jak to wpływa na kobiety i dziewczyny w różnych częściach świata.
Poznasz zasadę 3R i historię naszych śmieci.
Dowiesz się ile i na co zużywamy wody oraz jak ma się las do zmian klimatu.
Będziesz miała okazję do zabawy w dobrym towarzystwie!
A może nawet będziesz mogła wejść na wysokie drzewo jak aktywistka z Greenpeace.

Zajęcia:
1 i 2 sierpnia (czwartek i piątek), od 9:30 do 17:30 (nie organizujemy noclegu, uczestniczki muszą punktualnie zostać przyprowadzone na zajęcia i odebrane z zajęć przez któregoś z rodziców lub opiekunkę/a prawną/ego).

Poza zajęciami zapewniamy: przekąski, napoje, ubezpieczenie uczestniczek, ewentualne dojazdy na zajęcia poza Krakowem transportem publicznym.

Prowadzące:
Ania Książek – podróżniczka, trenerka, aktywistka, od trzech lat w ramach projektu Exchange the world podróżuje dookoła świata zbierając historie światozmieniaczek i światozmieniaczy. Zaangażowana w działania na rzecz dziewczyn i kobiet, edukacji globalnej, praw człowieka. Prowadziła takie projekty jak Ekonomia jest kobietą, Jestem odpowiedzialną konsumentką czy Przekroczyć granice. Związana z ZHP, Amnesty International, Ashoką. Lubi tańczyć, wędrować po górach, czytać książki, poznawać nowych ludzi, miejsca, kultury. Więcej o niej i jej doświadczeniu: http://ksiazekanna.strikingly.com.

Agata Teutsch – niespecjalnie lubiła się uczyć, ale skończyła różne szkoły i kursy, żeby móc robić to co lubi – działać z innymi dziewczynami i kobietami, wzmacniać się nawzajem, dodawać sobie siły i odwagi, uwalniać ciało i duszę, zmieniać świat, żeby każda osoba mogła żyć w zgodzie ze sobą, być niepokorną duszą, podróżować, trochę się wspinać, tańczyć, nie dać się różnym przeciwnościom (bo nie zawsze jest różowo). Prowadzi warsztaty WenDo – z budowania pewności siebie, asertywności i samoobrony, organizuje feministyczne wakacje, pisze ksiązki i artykuły, uczy trenerki i trenerów, doradza uczelniom, szkołom oraz firmom, działa w fundacji Autonomia, grupie Ulica Siostrzana i Towarzystwie Edukacji Antydyskryminacyjnej. Razem z innymi kobietami stworzyła Akademię Treningu WenDo i Dziewczyńskie Centra Mocy.

Liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń – po otrzymaniu zgłoszenia, wyślemy potwierdzenie przyjęcia na Dziewczyńską Dwudniówkę Klimatyczną.

Zapisy i regulamin przez formularz: bit.ly/DziewczynskaDK

Kontakt: dziewczynskie@autonomia.org.pl, 502 24 67 68

Program Dziewczyńskiej Dwudniówki Klimatycznej jest tak przygotowany, by wzmacniać dziewczyny, ich samodzielność, odwagę, współpracę.
Dziewczyńska dwudniówka klimatyczna jest realizowana i dofinansowana w ramach programu “Decydujesz – pomagamy” firmy Tesco – za sprawą ponad 54.000 głosów mieszkanek i mieszkańców Krakowa projekt Autonomii otrzymał główną nagrodę w konkursie!

….
Zdjęcie do grafiki zostało wykonane przez Adela Sznajder.

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Cicha 7/1
43-300 Bielsko-Biała

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784

 

Regulamin wpłat 


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Translate »
Click to listen highlighted text!