EN | audio
[prisna-google-website-translator]
Co byś zmieniła, gdybyś była Premierką? Nagraj wypowiedź dla Autonomi
10 grudnia to Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym dniu Autonomia organizuje w Krakowie konferencję p.n.: “Dziewczyńskie Centra Mocy – od dziewczynki do obywatelki”.
Bardzo nam zależy, aby przede wszystkim osoby mające wpływ na otaczający nas świat, polityczki i politycy – usłyszały i usłyszeli co Wy – dziewczyny w różnym wieku macie do powiedzenia. Potrzebujemy Waszych Głosów!!
Nie wszystkie i wszyscy zmieścimy się na konferencji, dlatego chciałybyśmy Was prosić o nagranie i wysłanie nam krótkiego filmiku(może być nagrany na telefonie komórkowym, aparacie fotograficznym czy kamerze cyfrowej).Powiedzcie, czego nie chcecie już słyszeć od dorosłych, co zrobiłybyście gdybyście były Premierką, co uważacie za najważniejsze do zrobienia już teraz aby dziewczyny* i kobiety* były bezpieczne.Poniżej Trochę podpowiedzi:) Możecie wybrać jeden z punktów do wypowiedzi ale zachęcamy do wypowiedzenia się we wszystkich kwestiach.
Czekamy na Wasze nagrania do końca listopada. W razie pytań piszcie do Aliny a.kula@autonomia.org.pl
Filmy prosimy przesyłać na powyższy e-mail, lub jako link do pobrania. Długość filmiku max 1-2 minuty.

Aby móc zaprezentować Wasz głos podczas konferencji i w mediach społecznościowych potrzebujemy Waszej zgody na publikację wizerunku. Pobierz formularz nr 1–  dla osób powyżej 13 roku życia, które podpisują osoby które ukończyły 13 lat.
Formularz numer 2 dla osób poniżej 13 roku życia – tu potrzebujemy podpisów Waszych opiekunów czy rodziców. Formularz należy wydrukować, podpisać i odesłać nam e-mailem jako skan lub zdjęcie.


Dziewczyny mają głos! – akcja gromadzenia głosów dziewczyn i młodych kobiet:
1. Gdybym była Premierką….
Co byś zmieniła, gdybyś była Premierką? Co być zmieniła w życiu dziewczyn, albo w prawie, w szkołach, w społecznościach, w miastach, wioskach, na osiedlach, w gospodarce i innych obszarach życia – co wpływa na to jak się mają dziewczyny?
Co musiałoby się zmienić, żeby dziewczyny i kobiety mogły się czuć bardziej bezpieczne, równo traktowane? Żeby mogły się czuć silniejsze, bardziej odważne, żeby były bardziej solidarne? Czy coś powinno się zmienić w szkołach? W rodzinach? W klubach sportowych? W miejscach pracy? W mediach? Na ulicy? Czy gdziekolwiek indziej.
Nagraj swoją wypowiedź i prześlij ją nam – to ważne żeby świat usłyszał Dziewczyny!

2. Dziewczynka/kobieta powinna/nie powinna – co słyszałam od innych i dlaczego to nie w porządku.
Powiedz o jakimś zdaniu, które słyszałaś od dorosłych, albo rówieśników na temat tego co powinnaś lub czego nie powinnaś – bo jesteś dziewczyn/k/ą, bo “dziewczynce/kobiecie nie wypada” (jaka powinnaś być, jak się zachowywać, jak wyglądać)?
Wybierz jedno takie zdanie – najbardziej przez Ciebie znienawidzone i powiedz dlaczego tego zdania nie lubisz. Zacznij od słów: nigdy więcej nie chcę słyszeć, że…
Np. nigdy nie chcę słyszeć, że “kobiety są głupie”, bo to po pierwsze nie prawda, po drugie podważa moje poczucie wartości i zdolności.

Nagraj swoją wypowiedź i prześlij ją nam – to ważne żeby świat usłyszał Dziewczyny!

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Cicha 7/1
43-300 Bielsko-Biała

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784

 

Regulamin wpłat 


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Translate »
Click to listen highlighted text!