EN | audio
[prisna-google-website-translator]
Autonomia wobec kryzysu wywołanego działaniami wojennymi
spotkanie przedstawicielek CARE i Autonomii

W najbliższych miesiącach będziemy rozszerzać działania antyprzemocowe i empowermentowe w Polsce i w Ukrainie. Głównie dzięki dotacji z międzynarodowej organizacji CARE.

Już niebawem uruchamiamy ukraińskojęzyczną Akademię Treningu WenDo (czyli szkołę trenerską dla trenerek feministycznej metody budowania pewności siebie, asertywności i samoobrony). Uczestniczka naszego kursu trenerskiego, mieszkająca w Kijowie będzie prowadzić warsztaty antyprzemocowe w Ukrainie.
W Krakowie przez kolejne 12 miesięcy będzie działać – Solidarnościowe Centrum Feministyczne – przestrzeń budowania naszej (feministek z różnych stron) odporności i zdolności do solidarnego przeciwstawiania się opresji, dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć i inne przesłanki, przestrzeń dla dialogu i dyskusji, współpracy, budowania porozumienia i pokoju, rozwoju, regeneracji.
Będziemy też prowadzić warsztaty WenDo dla dziewczynek i kobiet, które uciekły z Ukrainy lub państw sąsiadujących (ze względu na zagrożenie aresztowaniami – np. z Białorusi).
Dzięki finansowemu wsparciu mogłyśmy zatrudnić działaczki, które w związku z sytuacją w ich kraju musiały szukać schronienia i możliwości działania poza granicami. Opieramy się na zasadzie “nic o nas bez nas” i uznaniu ekspertyzy osób z grup mniejszościowych.

W czwartek w ubiegłym tygodniu miałyśmy wspaniałe spotkanie w gronie osób z CARE i zespołu Solidarnościowego Centrum Feministycznego. Poznawałyśmy się, rozmawiałyśmy o perspektywie feministycznej w działaniach humanitarnych i ustalałyśmy ramy współpracy.

Wspieraj lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt

Dziewczęta i kobiety codziennie potrzebują Twojego wsparcia by sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, edukacją, zdrowiem, pieniędzmi i prawami człowieka.

Fundacja Autonomia

Os. Centrum C 9
31-931 Kraków

Adres korespondencyjny:
ul. Cicha 7/1
43-300 Bielsko-Biała

e-mail: fundacja@autonomia.org.pl

Tel.: +48 515 47 66 59

 

NIP: 6792948461

REGON: 120535410

KRS: 0000286784

 

Regulamin wpłat 


projekt strony Marianna Wybieralska | programowanie Michał Sepioło

Translate »
Click to listen highlighted text!